Сацюк: I'll be back

Janna
2018-07-31, 12:10
  +20     0

Ця новина для житомирського політикуму як грім серед ясного неба. Сацюк  повертається! Точніше не сам Сацюк, а його син Владислав на наступних виборах до Верховної Ради планує позмагатись з місцевими топ-фігурами за мандат. Перший «парашутист» серед кандидатів та ще й такого рангу, розворушить місцеве болото та може сильно змінити конфігурацію задовго до старту кампанії.


Для тих, хто пам’ятає вибори Володимира Сацюка у 2002 році, зрозуміло, що скоріше за все очікуватиме на Житомир тепер. Грошей тоді екс-депутат викинув не мало та і підхід до кампанії був серйозний, на крок сучасніший ніж тоді було прийнято в Житомирі. Звичайно, тепер на виборах нікого політтехнологом не здивуєш, але гроші завжди в ціні. Тоді щедрість кандидата просто зашалювала. Та і пам'ять про батькові вибори сину буде лише в плюс. Свого часу Володимир Сацюк багатьом поміг, комусь грошима, комусь посадами, є люди, які згадують його й досі. І якщо б він сам заявив про свій приїзд офіційно, то зустрічали б його не біля знаку «Житомир», а ще у Кочерові. Судячи за все, сам екс-депутат від політики відійшов, але його син, який наразі живе в Києві та крутиться у вищому колі, тепер хоче наслідувати батька.

Дивним чином з новиною про друге пришестя Сацюка співпала інформацію про повернення в політику людини, в команді якої був колись екс-депутат. Віктор Медведчук вступив у партію Вадима Рабіновича «За життя!» і, як мені відомо, вже розпочинає підтягувати людей в регіонах. Повернення двох одіозних  особистостей навряд чи можна назвати співпадінням. Тобто «За життя!» так чи інакше підтримає починаючого політика Владислава Володимировича. Але балотуватись скоріше за все він буде від іншої політсили. Поки що під свої знамена його має взяти «Батьківщина». Наразі не відомо, хто саме спустив «парашутиста» місцева шефиня партії Анжеліка Лабунська чи сама леді Ю. Втім дорогу для Сацюка-2 вже розчистили: Любов Цимбалюк вже не керівник міської організації і останній конфлікт з Анжелікою Лабунською сильно зменшив її шанси отримати право добувати мандат.

Тож місце для посадки готове. А що буде далі? В Житомирі на молодого Сацюка вже чекають як мінімум: Геннадій Зубко, Любов Цимбалюк та Борислав Розенблат.

Зубко: остання, але не кінцевий варіант провладного кандидата. За рік версія щодо того, кого висуне Порошенко змінювалась декілька разів. В цьому контексті згадували: мера Сергія Сухомлина та голову обласного БПП Олександра Рабіновича. Наразі, будемо вважати, що кандидатом буде Зубко. Він також з досвідом участі і перемоги у виборах, але вже зовсім з іншим. На останніх виборах вже були «сітки» з виборців. В Житомирі майже як в США – «професійні виборщики», які за роботу отримують гроші.  Такі сітки були у БПП і «Батьківщини». Скоріше за все сітка останніх перейшла до Любові Цимбалюк, а не до Анжеліки Лабунської. А сітка БПП є і у Зубка, і у Розенблата, який від БПП вже відійшов.

Чи буде Порошенко підтримувати Зубка до кінця? Не факт. З Медведчуком президент зустрічається частіше і має давніші стосунки, ніж з Зубком. Тож залежність від БПП може зіграти погану службу. Кандидата просто можуть «злити».
Цимбалюк на вибори також піде, але може змінити «Батьківщину», яка її, по суті, «кинула» на «Народний фронт», в якому у неї багато зав’язок із особистого оточення. І якщо Зубка, який так і не «змусив мера працювати» (як говорили його рекламні лозунги на минулій кампанії), то у Цимбалюк набагато більша популярність навіть без «Батьківщини». Її вона отримала завдяки участь виборах мера.

Борислав Розенблат – окрема історія на виборах. Йому вигравати потрібно, щоб не втратити все. Немає страшнішого звіра за вівцю загнану в кут – говорить народна мудрість. І хоча нардепа навряд чи можна віднести до тварин, якими харчуються хижаки, але кут у нього ще той. З таким розкладом одного Розенблата би вистачило, щоб зробити вибори в Житомирі складними, а тут ще й Сацюк-2. Тож битва буде ще та. І найближчим часом, скоріше за все ситуація активізується, і почнеться спершу війна компроматів. А потім спроби дружити з кимось проти когось, торгуватись, пропонувати, обіцяти, кидати, можливо, об’єднуватись. Конфігурації можуть змінюватись. Але в будь-якому випадку вибори до ВР обіцяють бути не нудними.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0