Утеплення без кінця і краю

  +9     0

Наша громадська організація восени минулого року проводила розслідування щодо використання грантових коштів SECO на утеплення п’яти житомирських дитячих садочків.
За матеріалами нашого розслідування відкрито кримінальне провадження за фактами можливих неправомірних дій посадових осіб Житомирської міської ради, які виражалися у неналежному здійсненні контролю під час реалізації проекту SECO.
На початку літа підрядник ТОВ «Ейр Трейд» розпочав роботи з утеплення дахів в дитячих садочках. Враховуючи досвід минулого року, ми виїхали на місце, щоб подивитися власними очима на те, як проходять роботи. На той час все було дійсно жваво, бригада, як зазначила завідуюча садочку, працювала швидко та повний робочий день. Тоді ми зраділи, що нарешті підрядник попрацював з кадрами та знайшов нових працівників, які нарешті закінчать утеплення садочків.

Та сталося не так, як гадалося. Пройшов місяць і особливих зрушень не відбулося. У керівників дитячих садочків, як і раніше, є зауваження до підрядника як щодо якості виконання робіт, так і стосовно термінів виконання. Ми вирішили поцікавитися чи зверталися завідуючі офіційно до міської влади протягом останнього часу і що саме їх турбувало.
Зрозуміло, що утеплення будівлі справа нелегка, але ми ніяк не очікували, що отримаємо цілу папку скарг на підрядника та звернень на управління освіти та управління капітального будівництва Житомирської міської ради стосовно недоліків в роботі.
Як виявилося з наявних у нас документів, завідувачі усіх садочків, що потрапили під програму утеплення, у червні 2018 року колективно зверталися до міського голови Сергія Сухомлина. Серед питань, які найбільше їх турбували, була проблема щодо вивозу будівельного сміття. У листі зазначено, що сміття наявне у підвальних приміщеннях, а це є порушенням вимог пожежної безпеки в дошкільних навчальних закладах. Окрім того, проектом не передбачено встановлення віконних протимоскітних сіток для дотримання повітряно-теплового режиму. Також керівники закладів просять передбачити додаткові кошти на відновлення стін, підлоги після проведених ремонтних робіт по влаштуванню системи опалення.  

Проте найбільшою проблемою, на думку завідуючих, є відсутність графіку продовження будівельних робіт. У зв’язку з цим, працівники не розуміють як їм готуватися до нового навчального року 2018-2019. Вони зазначають, що батьки звинувачують їх, керівників закладів, в недостатньо організованому проведенні ремонтно-будівельних робіт. За нашою інформацією, графіки все ж надали, але лише два тижні тому.
Стосовно усіх цих питань керівництво садочків неодноразово зверталося до підрядника ТОВ «Ейр Трейд», проте жодних зрушень так і не відбулося. У листі до міського голови завідувачі дитячих навчальних закладів просили у Сергія Сухомлина сприяння для недопущення помилок попереднього року щодо своєчасного та якісного проведення робіт.

Як нам відомо, особисте втручання в це питання міського голови все ж таки було. Разом зі своїм радником Олександром Черняховичем вони виїжджали на місце та спілкувалися з керівництвом ТОВ «Ейр Трейд». До чого в результаті домовилися нам достеменно невідомо, але особливих змін у роботі підрядника не відбулося.

В управлінні капітального будівництва Житомирської міської ради нас повідомили про те, що роботи по утепленню фасадів у кожному садочку майже закінчені, залишилося 10-15%. Утеплення дахів відбувається у ДНЗ №52, 44, 46 і, як обіцяють чиновники, підрядник має встигнути до нового навчального року.
На жаль, наше мислення більш реалістичне і вже зараз є натяки на те, що роботи затягнуться. І, як бачимо, і міський голова не допоможе.


Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0