Водоканал «відшив» прокуратуру

  +16     1

На початку 2018 року наша громадська організація зацікавилася питанням кредиту Світового банку на реконструкцію системи водопостачання у Житомирі. Здавалося б, майже 40 мільйонів доларів значна сума і житомиряни, які віддаватимуть ці кошти мають право знати деталі кредитної угоди зі Світовим банком. Проте директор КП «Житомирводоканал» так не вважає.

У лютому місяці на наш інформаційний запит на ім’я міського голови (потім лист був переадресований на директора водоканалу), ми отримали інформацію що у даному договорі нібито  визначена норма щодо нерозголошення інформації викладеної у ньому. Проте дізнатися про це не вдалося, бо договір під грифом «секретно». У відповіді також було зазначено, що ця інформація є конфіденційною та становить комерційну таємницю згідно пункту положення «Про забезпечення захисту інформації» затвердженого наказом від 08.02.2016 року №42. Проте, на нашу думку, це положення створено керівництвом КП «Житомирводоканал» для того, щоб приховувати публічну інформацію.

Тоді ж ми звернулися до прокуратури Житомирської області з проханням посприяти тому, щоб договір зі Світовим банком та КП «Житомирводоканал» був оприлюднений та доступний для громади міста. В свою чергу працівники прокуратури повідомили нас, що як тільки вони отримають копії документів, обов’язково нас про це повідомлять. Так пройшло декілька місяців, і ми вже втомилися чекати.
У липні ми пишемо повторне звернення прокурору Житомирської області. Як виявилося, відповідь від водоканалу надійшла на адресу місцевої прокуратури ще у квітні місяці, в якій мова знову йшла про відмову у наданні інформації у зв’язку з відсутністю у прокурора, на думку дирекції комунального підприємства, правових підстав для витребування даних документів.

Але по суті, даний договір прихований пунктом положення «Про забезпечення захисту інформації» затвердженого наказом від 08.02.2016 року №42 директором водоканалу. Тобто всередині комунального підприємства директор сам вирішив, яка інформація публічна, а яка ні, та ще й видав положення.
Тож чому приховують ці документи? Що такого може містити кредитний договір, що його бояться показати житомирянам? І що чекає нас, коли прийде час повертати кошти?
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 1

  1. +3    
    Atika Офлайн 16 серпень 2018 11:57
    Договора,с участием коммунальных предприятий и такими инвесторами,заключаются,как минимум в 3-х экземплярах (трёхсторонний) и в мэрии этот документ есть,так-как "город"является гарантом выплаты кредита(имущество города и т.п)И печать там стоит номер 1.Так-что Сухомлин играет в театр.Значит необходимо обращаться и к нему,а так-же в Минфин,Минрегион,НКРЕКП(они все при "делах"),либо в суд.А вообще - это полный беспредел и я не понимаю,зачем Никитин "накаливает"ситуацию - может всё закончится осадой и выносом в бак!