Андрію !!! Чи буде прояв прямої демократії ?

К.B.G
2018-09-20, 01:18
  +5     0

      Конфліктна ситуація навколо забудови лісу в Довжику поступово загострюється: ініціативна група мешканців, правозахисники і адвокати ГО «Збереження лісів Полісся» та активісти НацКорпусу постійно ініціюють нові скарги і заяви до влади, суду та правоохоронних органів.
      Тиждень що минув, додав нових «перчинок» у протистоянні з ТОВ «Аскона-Південь» та корумпованими посадовими особами. 12 вересня ініціативна група та активісти НацКорпусу завітали на сесію облради і виступили із звинуваченнями до обласної влади. Зважаючи, що були й інші критично налаштовані по різним проблемам представники громадськості – голова облдержадміністрації Ігор Гундич не втримався, - виступив із жорсткою та емоційною відповіддю. При цьому заявив, що він прислуховується до громадськості, завжди готовий зустрітися і спілкуватися – і навіть сам виходець із «громадського сектору»!
      13 вересня відбулося засідання міжвідомчої робочої групи із перевірки скарг мешканців Довжику на ТОВ «Аскона-Південь» та бездіяльності лісників. Під час засідання представники ДП «Житомирський лісгосп» фактично «здали» Ігоря Гундича: прямо вказали що є землекористувачами – а не власниками земельної ділянки, і тому не вони повинні вживати заходи. Приховуватися за земельними сервітутами та лісниками тепер облдержадміністрація не зможе: саме вона вказана власником земельної ділянки і має реагувати на аферу. Або визнати, що Ігор Гундич підписав розпорядження  №354 від 26.10.2016 за хабар чи під тиском «за вказівкою впливової людини»! – і тому декілька років бездіє як представник власника землі проти вирубки лісу, огородження земельної ділянки та її забудови промисловим підприємством ТОВ «Аскона-Південь» на підставі … сервітутів на право проїзду транспортом ТОВ «Житомирський дослідно-експериментальний завод не стандартизованого устаткування»!!!
      10,12,18 вересня відбулися судові засідання за позовом мешканця Довжику та ГО «Збереження лісів Полісся» проти Житомирської райдержадміністрації про скасування двох розпоряджень про затвердження детальних планів забудови території ТОВ «Аскона-Південь». Під час відкритого   судового розгляду представники  Райдержадміністрації визнали, що в встановленому законом порядку громадські слухання, щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації ТОВ «Аскона-Південь» не проводились. Мабуть побачивши некомпетентність представників ТОВ «Аскона-Південь», що явно програвали процес, «сліпа» Феміда за власною ініціативою почала витребувати докази, щодо публікації оскаржуваних розпоряджень в місцевої пресі. Щоб в подальшому, звісно не за гроші, застосувати строки позовної давності і залишити заяву без розгляду у зв’язку із пропущенням строків звернення до суду. Суд так поспішав творити «справедливе правосуддя», що навіть забув приписи процесуального законодавства, що надають право позивачу звернутися з заявою про поновлення пропущеного строку.  Що і казати - на жаль принцип рівності та змагальності поки ще не прижився в Житомирському окружному адміністративному суді, всім керує Пан Гаманець ... Проте, в Апеляції змій правосуддя буде триголовий,  сподіваємося,  що Пан  не збідніє. Успіхів, боротьба на цьому фронті триває.

Обманюючи Білецького, Карчевський скоїв злочин?

      Готуючись до акції «прямої демократії», місцевий осередок НацКорпусу з Олегом Чечевицею звернувся за допомогою до народного депутата Андрія Білецького. Було направлено депутатське звернення до ДП «Житомирське лісове господарство» з приводу скарг громадян, незаконної вирубки лісу, огородження та забудови частини земельної ділянки з кадастровим номером 1822083200:05:000:0846 ТОВ «Аскона-Південь»
      У відповіді за підписом директора ДП «Житомирське ЛГ» Руслана Карчевського надано інформацію про сервітут зовсім іншого підприємства: заводу нестандартного устаткування. Далі директор лісгоспу розповідає про те, що у 2018 році вони виявили вирубку лісу і ТОВ «Аскона-Південь» добровільно відшкодувала лісо втрати.
      Жодних пояснень багаторічній бездіяльності підприємства – яке ігнорувало скарги жителів про вирубку лісу, не надано. Яке має відношення до ТОВ «Аскона-Південь» сервітут іншої юридичної особи (ТОВ «Житомирський ДЕЗНУ») – і що важливо, на право проїзду лісом, а не вирубки чи забудови, пояснень нема.
      Не надано інформації і про забудову земельної ділянки в промислових цілях: ліс не просто вирубали – а огородили земельну ділянку лісу огорожею і збудували промислове виробниче приміщення! Тобто платежі лісо-втрат нічого не дають: неможливо на цій земельній ділянці відновити ліс без перенесення розміщених на ній конструкцій. Як наслідок, залишається відкрите питання багаторічній службовій недбалості «лісової охорони» - жодних пояснень у відповіді теж нема.
      Фактично, народному депутату не відповіли на його звернення – надали зовсім іншу інформацію, яку не запитували. Чи може написавши про ТОВ «Аскона-Південь», Андрій Білецький насправді запитував у державного лісгоспу про ТОВ «Житомирський ДЕЗНУ»? Інформації, яка б допомогла б народному депутату реалізовувати свої повноваження у сфері парламентського контролю за діяльністю органів влади, не надано.
      Між тим, за ст. 351 Кримінального кодексу України передбачено відповідальність за «невиконання службовою особою законних вимог народного депутата України, депутата місцевої ради, створення штучних перешкод у їх роботі, надання їм завідомо неправдивої інформації». Але чи буде лідер «Національного корпусу» подавати заяву про злочин? – чи проігнорує відповідь директора держлісгоспу про сервітути ТОВ «Житомирський ДЕЗНУ» (про які ніхто не питав) і ненадання інформації про правові підстави промислової забудови державного лісу ТОВ «Аскона-Південь» з багаторічною бездіяльністю «лісової охорони».
      Це добре, що у нас такі сміливі директори державних лісгоспів, як Руслан Карчевський: нічого не боїться, навіть дозволяє собі обманювати народного депутата України! А що може зробити Андрій Білецький? Приїхати і знести огорожу лісгоспу зі своїми активістами? Лісгосп не бідний – на наступний день встановить нову: Житомирщина лідирує за випилом лісу, що дає чималі надходження до різних «кишень».
       В цій ситуації або НацКорпус та народний депутат України доводять, що з «відписками» та ігноруванням парламентського нагляду чиновники працювати не зможуть. Або люди зневіряться, а корупціонери черговий раз переможуть…


Богдан Коротун

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0