Сергій Сухомлин і свята наївність

Janna
2019-05-10, 08:13
  +37     1

Вчора міський голова Житомира Сергій Сухомлин помітив, що працює з корупціонерами і пообіцяв власноручно боротись з корупцією в стінах міськради. Заява, звичайно, благородна, але виникає питання, де з осені 2015 до травня 2019 був міський голова?Корупційні скандали за каденції Сергія Сухомлина почались ледь не з перших днів. Першою відзначилась секретар міськради Наталія Чиж і її команда з «Самопомочі», які зареєстрували ТОВ КК Комфорт-Буд і прокачали через фірму бюджетних коштів понад 13 млн грн. далі ім’я секретаря було замішано практично у всіх культурних заходах: мотанка, каркас лебедя для квітів в парку, писанки, дні Європи… Тут варто згадати і затримання на хабарі протеже Наталії Чиж з КП «Парк» - Вадима Поповеченко. Чи бачили ви хоча б якісь заяви з цього приводу з боку Сергія Сухомлина? Можливо, звернення до депутатського корпусу щодо переобрання секретаря? Ні, не було. Днями, секретар міської ради очолила загальноукраїнський список порушників антикорупційного законодавства, Наталія Чиж примудрилась протягом 3х років вносити до своєї декларації недостовірні дані, приховуючи свої реальні доходи. І все це, очевидно, Сергія Сухомлина цілком влаштовує.

Деякі заступники Сергія Сухомлина також не пасли задніх. Так, Матвій Хренов «засвітився» на придбанні китайського обладнання для лікарні міста, а потім раптом звільнився, розповідаючи, о йде на якійсь великий проект, в якому його так ніхто досі і не побачив. Олексій Ясюнецький вляпався в скандал на приватизації майна під громадську організацію. Олександр Фещенко віддавав підряди на ремонти доріг власній дружині. Керівників КП і департаментів всіх так одразу не згадаєш. Були претензії у правоохоронців УКБ, коли його очолювали Дмитро Мамрай та Дмитро Болейка, до «Зеленбуду» та «УАШ», до Марії Місюрової (управління охорони здоров’я), Ігоря Блажиєвського (департамент містобудування та земельних відносин), до підлеглих Катерини Тихончук (департамент реєстрації міської ради). І це при тому, що міський голова підвищив своїм підлеглим зарплати іноді аж до космічних розмірів. І не забувайте, що в міській раді працює головний спеціаліст, уповноважений з питань запобігання та виявлення корупції, який за всю каденцію Сергія Сухомлина нічого, окрім невчасно поданих декларацій не виявив.

Міський голова в спадщину перейняв ще один вид корупції: роздача посад депутатам. Але зараз про хабарників у виконкомі. Днями на хабарі затримали начальника управління житлового господарства Юрія Моствича. І ось саме з цього моменту міський голова і чомусь вирішив боротись з корупцією, в якій досі спокійно себе відчував. Сергій Сухомлин вперше дізнався, що його підлеглі беруть відкати? І це в той час, як житомиряни знали про них давно. А ті, хто ближче до влади може навіть назвати суми, вони вже давно не таємниця. Саме через ці відкати житомиряни отримували криві тротуари і дороги. Згадайте епопею з реконструкцією тротуарів на Київській та Великій Бердичівській. Розмітку ім. заступника мера Дмитра Ткачука, яку обіцяли на довго, а стерлась вона за пару місяців. Минулого року відкатали кошти на дорогах. Тоді житомиряни дуже здивувались, коли нова дорога на Перемоги чомусь нагадувала дошку для прання. Об’єкт, які останнім часом будувались зростали в ціні. Так реконструкція стадіону «Спартак» потягнула з бюджету ще кілька мільйонів гривень. Гімназія № 3 також. На черзі гімназія № 23. Цікаво, що з останніми гроші зникали ще до початку реконструкцій. І в одному, і в іншому випадку спочатку робили проект на реконструкції старих будівель, вкладали в проекти та початок реконструкції старих будівель, а потім доводилось будувати нові. Питання як проводилось обстеження, що на аварійну будівлю примудрились витратити стільки коштів. І якщо з гімназією № 3 дуже теоретично могла бути помилка, то чому на 23 гімназії її вирішили повторити?

А взагалі-то цікаво чи була в міський раді за час каденції Сергія Сухомлина хоча б одна оплата з бюджету, яка не містила в собі корупційну складову. питання скоріше риторичне. А ось практичне питання чому саме зараз мер заявив, що вирішив особисто боротись з корупцією? Може через те, що скоро вибори? Чи хоче пояснити підлеглим, що все має йти через нього? А тим часом бюджет міста  готується до ремонту доріг, будівництва спорткомплексу в парку Гагаріна, нового корпусу гімназії № 23 та до нових відкатів.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 1

  1. +1    
    Atika Офлайн 10 травень 2019 17:22
    Я более,чем уверен,что правоохранительные органы всё знают и это некий посыл Сухомлину.Тем более, когда Сухомлин защищает своих подопечных, несмотря на то,что представители этих органов доносят до него очевидные вещи и факты коррупции по этим людям.Я думаю,скоро ещё что-то будет,в этом плане.Сухомлин не может понять одного - сейчас запросы общества на справедливость и чистоту власти,а не на стадионы и комплексы!Президентские выборы - это показали!И его позиция по "крышеванию" мздоимцев, обвалит все его обещания,дела и прогнозы.