Сухомлин попрощався з Оліївською землею

Janna
2019-08-09, 12:45
  +40     0


Ще 19 червня цього року мер Житомира Сергій Сухомлин на сесії міської ради розповідав представниці Оліївської ОТГ про те, що сусіди Житомира ще мають довести, де їхня земля. Спірне питання вирішив суд. Мера, який не може розібратись з територією міста, не пустили на територію сусідньої ОТГ.

На сесії йшлося про те, що Житомирський міськвиконком погодив проект землеустрою ділянки на території Оліївської сільської ради, чим, зрозуміло перевищив повноваження. Яка різниця гектар туди гектар сюди? Але попри свою «помилку» міський голова Сергій Сухомлин замість вибачень та скорішого вирішення проблеми представниці Оліївської ОТГ заявив, що вони ще мають довести, що земля належить Оліївці.

До слова він пригадав іншу земельну ділянку. Міський голова Житомира повідомив, що місто виграло суд по 56 га землі, розташованої в районі Гормолзаводу, яка на думку мера була незаконно передана Оліївці. Звичайно, для мера міста отримати зайві 56 га було б не погано. З рештою, там можна побудувати ще один стадіон після того, як стало зрозуміло, що на «Спартаку» просто відмили 60 млн грн., а грати на ньому не може навіть  місцева команда. Можна вимагати грошей з забудовника, за ділянку для новобудови. Закласти всю вільну територію тротуарною плиткою чи зробити дорогу, по якій не можна їздити. Наш мер може все. Та, власне, варіантів на 56 га землі можна продумати багато. А фантазія у Сухомлина не аби яка і розмаху вистачає. Проблема тільки в тому, що за грандіозними планами Буковелів чи палаців спорту, в місті час від часу забувають вивезти сміття, на кожному метрі доріг по 100 матюків від вдячних автомобілістів, а про водоканал та якість води взагалі краще не згадувати.

Думаю, плани на ту ділянку у мера були, проте сусіди згуртувались. Замість екс-голови Оліївської ОТГ Скока, з яким Сухомлин ще мав би шанси домовитись, там зараз виконує обов’язки голови секретар – Тетяна Курінна. Депутати за її керівництва доволі згуртовані і віддавити ділянку за рішенням суду першої інстанції (саме про нього говорив Сергій Сухомлин) в ОТГ не захотіли, тож поділи апеляцію. І днями виграли Північно-західний апеляційний господарський суд.

До речі, історія досить не проста. І попахує аферою. Ще у 1998 році зазначену землю отримало тоді державне комунальне підприємство «Житомирбудзамовник» для будівництва Північного мікрорайону. Але будівництво не розпочалось і «Житомирбудзамовник» повернув землю громаді Оліївки. А от в липні минулого року Житомирська міськрада та КП «Житомирбудзамовник» звернулися до господарського суду Житомирської області зі спільною позовною заявою від 13.07.2018 № 21/6011/3, в якій просили скасувати пункт 5 рішення виконкому Оліївської сільської ради 1998 року про повернення землі громаді. Назва «Житомирбудзамовник» автоматично викликає підозри, точніше навіть не підозри, а розуміння того, що там не все так чисто. Колись це підприємство за бюджетні кошти скуповувало ділянки, потім його банкротили, потім про нього забули. У 2011 році у нього був мільйонний оборот, а потім суцільна тиша. Наразі декілька відкритих проваджень за позовами державних та приватних структур. Тож те, що раптом про підприємство і землю робить цю спробу «позичити» півсотні га підозрілою.

Але земля залишилась у своїх власників. Тож Буковеля на гормолзаводі не буде. Звичайно, Житомир потребує розширення, але наразі міська влада не справляється з тим, що є. Тож те, що земля залишилась у Оліївки краще не лише для цієї ОТГ, але й для житомирян, за кошти яких в цьому мікрорайоні не будуватимуть стадіон чи не кластимуть плитку, щоб хтось вкрав на цьому гроші.Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0