Вор кричить: тримайте вора?

Janna
2019-10-22, 09:02
  +38     0

Цікаву статтю прочитала на «Першому житомирському» про те, в яку суму нам обійшовся прийом в Житомирі Форуму регіонів за участі президентів Білорусі та України. Виявляється на цей параліч у місті витратили 3 млн грн. Особливо цікаво читати деякі статті витрат, які виглядають якщо не космічними, то принаймні дуже завищеними. У мене питання: скільки з тої суми пішло у кишеню наших чиновників и хто саме заробив на міжнародному форумі. Я не за те, щоб Президенти ходили по витоптаному дірявому килиму, сиділи на дірявих кріслах та їли бутерброди з дешевою ковбасою, але насправді за пару днів спустити 3 млн грн. потрібно вміти.
Понти – наше все! Після цієї статті особливо цинічно виглядають заяви губернатора Віталія Бунечка на нещодавніх прес-конференція щодо того, що він познаходив корупцію у діях «попєрєдніков». А варто було б починати з себе. Впевнена, якщо б колишній СБУшник перевірив як витрачались кошти на прийом президентів, то знайшов би кого посадити, якщо звісно це не він сам. І, до речі, де гучні справи по бурштину, адже саме для цього, здається, Зеленський, закинув на Житомирщину Бунечка. І ще одне питання, якщо губернатор так розщедрився вже в перші місяці свого губернаторства на ті понти, то що буде далі. На що тільки не підуть наші чиновники, щоб позамилювати очі. Може президентам Бунечко їх і замилив, а от житомиряна, які після Форуму живуть у тому ж самому місті без червоних доріжок та надмірних витрат?

Далі читайте текст самої статті "Першого житомирського":

3 мільйони гривень коштував Форум регіонів України та Республіки Білорусь, що проходив у Житомирі за участю президентів Володимира Зеленського та Олександра Лукашенка.
Документи, які підтверджують витрати, є в наявності "Першого житомирського".
Майже 2,7 млн грн витратили із обласного бюджету, ще 335 тис грн – міський бюджет Житомира і 45,8 тис грн – кошти від благодійників. Загальна вартість проведення форуму – 3,06 млн грн.
На що саме спрямовували бюджетні кошти – рахуємо та дивимось результат.

Банкет на 700 тис грн
700 тис грн із бюджету форуму пішло на харчування різних делегацій, у тому числі президентів.
Це найбільша стаття витрат, яку проводили не одним договором (зрозуміло, потрібно було б проводити тендер), а 15 – із різними ФОПами та ТОВами.
Що їли-пили і в яких закладах – читайте у наступних матеріалах "Першого житомирського".

Коровай-коровай – за 4 (тис грн) забирай!
Проте планка по харчуванню поставлена висока – зустрічали президентів короваями по 4 тис грн за кожен на рушниках за 1700 грн/штука.
Таких високих цін на короваї у Житомирі ми не знайшли. Середня вартість "весільного хліба" становить 200 грн за кілограм. Можливо, нетто кожного короваю було 20 кг, або у вартість включили послуги виносу хліба дівчатами у віночках – цього в документах не зазначається.

Півмільйона – за меблі. Орендовані
Добротні меблі, тим більше для серйозного форуму і високопосадових осіб, коштують не дешево. Простіше орендувати. Проте і оренда не з дешевих – меблі в користування на декілька днів обійшлися бюджету в понад 500 тис грн.
Зокрема, майже 6 тис грн заплатили за "прокат" двох крісел, на яких просиділи Зеленський із Лукашенком декілька десятків хвилин.
На білих шкіряних кріслах італійського виробництва сиділи серйозні люди за 34 тис грн., а стіл для президіуму коштував майже 35 тис грн за декілька днів користування.


Не тільки італійські крісла і столи для форуму привезли до Житомира. 31-метрова червона доріжка для Зеленського і Лукашенка та червоні канати для стійок теж оплачувалися згідно договорів оренди.


Так, на одноденну оренду червоного килима під ноги президентам заплатили 18 610 грн. За які килими Житомирська ОДА заплатила ще 30 тис грн – не уточняють. Проте, у соцмережах активно висміювали оновлення килимового покриття на сходах та коридорах головної будівлі ОДА напередодні форуму.


100 тис грн – за головний банер
Головний банер із надписом "Другий Форум регіонів України та Республіки Білорусь", який розмістили на декілька днів на фасаді будівлі УТОГ замість прапору, коштував владі області майже 100 тис грн., із них тільки 55 тис грн - монтаж.
Загалом на банери, біл-борди, інформаційну продукцію з обласного бюджету за ці дні витратили майже півмільйона гривень – 490 тис грн.
Ще майже 100 тис грн – на оформлення сцени, а також фотозон форуму.
Показували в ефірі дуже важливий для Житомирщини форум та забезпечували технічний супровід, показ роликів за 170 тис грн.
Хто крайній? Черга за білоруськими цукерками
Сотні людей шикувалися в чергу біля палатки із білоруськими солодощами, аби придбати собі і друзям смаколики від сусідів. Такі довгі черги у Житомирі можна побачити лише біля секондів і на Великень на Михайлівській.
Святкова ярмарка із українськими та білоруськими виробниками обійшлася місту в 320 тис грн, сюди ж спрямували і кошти благодійників – 45 тис грн.
І це не все…
Що було ще?
Ще була низка "дрібних" за мірками Форуму витрат. Як от:
Концертні костюми для виступу колективу музичного училища ім. В.Косенка, які шила швейна фабрика "Марічка" за 163 тис грн.
Косметичний марафет будівель (ОДА, драмтеатру), який завершували в останні дні перед форумом, обійшовся в 101,9 тис грн (лаки, валики, пензлі).
Возили делегації за 138 тис грн.

Одна із найскромніших витрат – сувеніри для делегацій. Дарували чай і ляльки в паперових пакетах та еко-торбинах. Всього-навсього це обійшлося в 36,8 тис грн.
Деталі про Форум регіонів України та Республіки Білорусь, який переплюнув за вартістю Раду регіонального розвитку за участю Порошенка, читайте згодом на "Першому житомирському".

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0