Двоє чубляться, перемагає третій

Janna
2019-12-04, 13:34
  +29     0

Останнім часом в соцмережах тема місцевих виборів, зокрема щодо міського голови, стала з’являтись частіше. Іноді ідеї щодо того, хто очолить Житомир після Сухомлина, попахують маразмом чи осіннім/зимовим загостренням, але тема цікава. То хто ж буде наступним мером?


В тих самих дописах кого тільки не згадують і активістів, які спамлять Фейсбук, і забуті прізвища, як то Буравков чи Заславський – версій вистачає. Але навіть, якщо вся ця братія піде на вибори, то зрозуміло, що потрапити до першої трійки зможуть не всі. Проблема також у тому, що ніяка Ванга не може точно сказати, коли ж будуть вибори: восени, навесні, у нас тепер і влітку бувають вибори. Не вгадаєш. Тож можна спробувати подивитись на ситуацію «на зараз». Наразі можна говорити, що до трійки лідерів потраплять діючий мер Сергій Сухомлин, якщо не передумає іти на вибори, представник Зе команди, поки рейтинг президента не впав остаточно.

Третьою в списку лідерів має всі шанси стати представниця «Опозиціної платформи – за життя» Наталя Леонченко. Дуже ймовірно, що вона захоче скласти конкуренцію на виборах мера, принаймні про це екс-секретар міської ради говорила в близькому оточенні. Та і шанси в неї є, як показала її спроба балотуватись до Верховної Ради. Наталя Леонченко непогано відпрацювала всю виборчу кампанію та на фоні «Зе манії» посіла друге місце. Підтягнути ресурс під свого мера допоможуть депутати-однопартійці, серед яких практично всі в комунальній темі, з можливістю вкладати фінанси та не без бажання отримати свого мера в наступній каденції. В одній команді з Наталією Леонченко Василь Кучик, який підм’яв під себе ЖЕК №5, створивши приватний, Юрій Юзвинський з не найбіднішим КП «Інспекція з благоустрою м. Житомира», Світлана Пивоварова (хоча не депутат, але в команді) з її приватним ЖЕКом, Сергій Колесник з КТП 0628, Володимир Тичина з його приватним ЖЕКом. Варто згадати, що чоловік Наталі Леонченко очолює КП «Парк».  Сергій Сухомлин посадами та преференціями для опоблоківців своїми руками допоміг власній конкурентці. До того ж Наталя Леонченко, працюючи в гуманітарній комісії, активно «окучує» гуманітарну сферу та набирає собі балів. Не без допомоги Сухомлина, який пригрів Демальянсівців, що своїми ідеями останнім часом збурювали освітян.

Чи бачить чинний мер загрозу для себе в Леонченко, сказати важко. Проте, у порівнянні з ним за останні 4 роки вона не влізла в жоден скандал, на відміну від мера. З іншого боку, не варто забувати, що всі кандидати, скільки їх би не було, зосередяться на тому, щоб «втопити» одного – нинішнього мера.

Якщо у «Зе команди» до початку виборів ще залишиться більша частина літнього рейтингу, то цілком ймовірно що основна боротьба розгортатиметься саме між Сергієм Сухомлиним та Зе кандидатом. За моєю інформацією, зараз від президентської команди розглядають 2 кандидати: екс-заступника Сухомлина – Матвія Хренова та власника «Медібора» Віктора Борщівського. Останній також балотувався на виборах до ВР, але не дуже вдало. Але у порівнянні з Хреновим його фігура більш нейтральна для виборців та прапор Зе команди, звичайно, змінить його рейтинг.

Тож поки Зе і Се сперечатимуться між собою, а опоненти активно «топитимуть» Сухомлина, Леонченко має шанси на перше місце. Можливо, мер думає, що може знову зіграти варіант минулих виборів та запропонувати, як тоді Наталі Чиж, тепер посаду секретаря Наталі Леонченко. Але тут ще питання, у кого на наступних виборів буде позиція краща для того, щоб домовлятись: у Сухомлина чи Леонченко?
P.S. До речі, сьогодні у Наталі Леонченко День народження. Цікаво, чи побажав їй хтось із тих, хто вітав, стати мером?

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0