Житомирський чиновник наплював на рішення міністра МОЗ

Маша Иванова
2020-12-03, 09:05
  +31     0

28 листопада з робочим візитом,але без попередження, Житомирську область відвідав Міністр охорони здоров‘я Максим Степанов. Основною метою візиту,було особисто перевірити стан надання допомоги в закладах Житомирської області пацієнтам з підозрою та гострою респіраторною хворобою Covid19. При перевірці міських закладів охорони здоров‘я, які підпорядковані управлінню охорони здоров‘я Житомирської міської ради,зауважень не виявлено. В достатній кількості наявні засоби індивідуального захисту, медикаментозне забезпечення, кисневі точки (централізована подача кисню, концентратори), достатні запаси кисню.

Зовсім незадоволений Міністр ситуацією ,яку він побачив в КНП ,,Обласна клінічна лікарня ім. О.Ф.Гербачевського‘‘. На даний час заклад не готовий до надання допомоги даній категорії пацієнтів, хоча 6 листопада, він був внесений керівником робіт Державного рівня до закладів охорони здоров‘я, що визначені для госпіталізації пацієнтів з гострою респіраторною хворобою Covid 19. Управлінням охорони здоров‘я 9 листопада видано наказ ,,Про надання медичної допомоги пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19 у КНП ,,Обласна клінічна лікарня ім О.Ф.Гербачевського‘‘. Генеральним директором даного закладу є Богдан Леськів, який з медичних питань підпорядкований Департаменту охорони здоров‘я Житомирської облдержадміністрації,керівником якого на даний час є, Микола Суслик, який безпосередньо підпорядкований з напрямку медичної галузі заступнику голови Житомирської обласної державної адміністрації Наталії Остапченко. При обході лікарні виявлені серйозні недоліки: з 6 листопада керівником закладу не підписано угоду з Національною службою здоров‘я (НСЗУ), хоча часу було достатньо. Жахлива ситуація щодо інфекційного контролю, адже його там немає (хоча в липні 2020 року лікарня отримала статус ,,Чиста лікарня безпечна для пацієнта‘‘ і за даними керівника закладу відповідає європейським стандартам. Після розмови Міністра з лікарями з’ясувалось, що вони не мають доступу до засобів індивідуального захисту і тому вже багато працівників перехворіло на Covid, також виявлені суттєві проблеми з забезпеченням пацієнтів киснем, що привело до викривлення статистичних даних, в реальності 66 кисневих точок, а подавалось 117(подавались точки, які не мають відношення до тих відділень, де повинна надаватись допомога з Covid). На думку Міністра,сьогодні треба ставити питання по звільненню таких керівників: «Якби дані заклади були підпорядковані МОЗ,то я би таких керівників звільнив». Також під час візиту міністра дуже активно деякі медичні працівники розказували про страшні проблеми, які є в закладі, тим самим вказували на недолугість керівника закладу, тим самим допомагаючи вже сьогодні підвищеному по посаді директору департаменту охорони здоров‘я Миколі Суслику,який і замовив цей аудит для обласної лікарні, щоб при нагоді самому зайняти посаду генерального директора даної лікарні, тому що в останній час поговорюють,що не довго йому залишилось ,,керувати‘‘ департаментом, і тепленьке місце йому до вподоби.
А на рахунок попередніх домовленостей, щодо переходу на посаду керівника Обласного перинатального центру не виходить,і напевне не вийде,так-як в Зе команді вже є достойні претенденти, які готові хоч зараз очолити центр, і напевне набагато кращі за Суслика. Окремими рядками хочеться описати позитивні відгуки про 2у міську лікарню Міністром охорони здоров‘я в плані надання допомоги пацієнтам з COVID-19, хоча Сусликом дана лікарня не визнається,і в черговий раз нагадую опорність якої було вкрадено Житомирською опорною центральною районною лікарнею. Перший наказ Суслика на посаді директора департаменту підписує на користь Житомирської районної лікарні, і як з барського плеча, дозволяє працівникам лікарні відповідно до наказу про зміну маршрутів, надавати ургентну допомогу щодо хірургічних захворювань, інсультів та інших випадків. Він навіть не задумується ,що своїм наказом, відміняє розпорядження Міністра охорони здоров‘я про перепрофілювання всієї лікарні під надання допомоги пацієнтам з Covid, головною вимогою даного розпорядження є призупинення надання будь-якої допомоги,крім допомоги у лікуванні короновірусу. Цікаво,як би на це відреагував міністр, коли б дізнався би, що в Житомирській області є свій Наполеон, який вважає себе вищим за міністра. Напевне, те що шелестить, визначає його любов до цієї лікарні, оскільки просто так він не робить і кроку. Схоже, ручку позолотили.
Наказ додається:


Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0