Ставка на вибори

Janna
2018-02-13, 12:09
  +3     0

Не дивлячись на те, що чергові вибори до Верховної Ради мають відбутись лише в жовтні 2019 року, а можливість позачергових виборів керівництво країни відкидає, рух в цьому напрямку вже розпочався в області і, зокрема, в Житомирі.

Не виключено, що активізація політиків більше пов’язана із стадним інстинктом (один пішов – усі пішли), ніж  з наближенням ймовірних позачергових виборів. Але як би там не було, рух вже йде. Хтось щось намагається робити на підтримку вже наявного мандату, хтось про всяк випадок, а раптом зорі складуться, а хтось на випадок, якщо прохідне місце в партійному списку не світить.

Тож наразі невеликий огляд щодо того, хто вже щось робить, хто збирається і потенційно може доповнити список кандидатів по Житомиру.

Почнемо з «господарів» міста БПП. Тут ситуація нагадує минулі вибори. На мажоритарку претендують Олександр Рабінович та Борислав Розенблат. Але місце то одне. І якщо минулого разу Рабінович Розенблату поступився, то цього разу ситуація може бути іншою. Звичайно, за минулий рік про Розенблата через скандали дізнались всі, хто можливо його й не знав. Не можна сказати, що це додало йому популярності, але не можна і говорити, що за нього не підуть голосувати. Піар, гроші та менталітет наших людей можуть зробити неможливе можливим.

Перед минулими виборами Олександр Рабінович також сподівався на прохідне місце у списку партії, але не так сталось, як гадалось. На місцевих виборах він не зміг навіть отримати мандат обласного депутата, тож активно взявся за самопіар через розкрутку благодійного фонду «Нас об'єднує Житомир». При чому за класичною схемою улюбленця бабусь, вже підзабутого Леоніда Черновецького. Портрети на «гречці» помітили та висміяли, але робота фонду продовжується. Як керівник обласного осередку БПП Олександр Рабінович практично не помітний. Можливо, на виборах він і не захоче пов’язувати себе з партією Порошенка.

Розенблат також може пошукати тепліше за БПП місце. А от інший діяч, який від БПП вже відхрестився – мер Житомира Сергій Сухомлин, волів би бачити депутатом ВР від міста іншу особу – нинішнього губернатора Ігоря Гундича. Адже у цьому разі губернатор спрямовував би більше обласних ресурсів на свій потенційний округ, а Житомиру з дірявим бюджетом це конче необхідно. Сергій Сухомлин вже навіть намагався провести переговори з губернатором з цього питання.

Сам же Ігор Гундич не квапиться приставати на пропозицію мера. По-перше, тому, що в команді Зубка-Рабіновича-Сухомлина Гундич не перший день. І добре розуміє, що сьогодні він може піти назустріч, а завтра йому можуть сказати: «Дякуємо. До побачення!» Точніше те саме, тільки без «дякуємо». По-друге, Ігорю Гундичу ближче бердичівський округ – територія, де він народився, виріс та має бізнес. Щоправда там поки що є представник БПП – чинний депутат Олександр Ревега і скоріше за все там балотуватиметься вже не в перше екс-голова облради Анжеліка Лабунська. Тож округ не простий.

Інший варіант для Ігоря Гундича малинський округ. Схоже, що нинішній тамтешній депутат від «Народного фронту» Павло Дзюблик вже готується до такої конкуренції. Інакше з якого дива він так активізувався, критикуючи губернатора за ями на дорогах, до яких чиновник безпосередньо не має стосунку. Чому він, наприклад, не критикує автодор чи голову РДА, а одразу взявся за губернатора? До слова, Дзюблик дуже уважно ставиться до появи конкурентів. Саме він посунув з округу Михайла Пухтаєвича (Міша Лампа), який балотувався від БПП на минулих виборах. А щоб на наступних йому на округ не кортіло йти, влаштував гоніння на кар’єри Лампи, де той незаконно видобуває пісок. І так загнав колишнього БППшника, що той змушений був приткнутися до соцпартії Ківи.

До речі, фінансує Дзюблика і мер Житомира, надаючи підряди фірмі ПП «Компанія «РОС», за якою стоїть нардеп. Не виключено, що останні заяви проти губернатора з боку Дзюблика були не лише спробою захистити свій округ, а і підтримкою Сергію Сухомлину, щоб «загнати» Ігоря Гундича в Житомир. «В політиці немає друзів, є лише інтереси»?

Конкуренцію БППшникам по місту може скласти радикал, депутат міської ради, власник мережі «Полісся-Продукт» Олександр Ракович. Радикали все одно мають когось висувати, а в цій кандидатурі і гроші, і амбіції, і шанси є. проблема тільки в тому, що київське керівництво партії може «посватати» на мажоритарку в Житомир когось зовсім, або майже до міста не причетного. Хоча тоді Олександр Ракович може зіграти власну гру.

Одним з лідерів перегонів однозначно стане Любов Цимбалюк, хоча наразі вона, схоже, одна з тих, хто вирішив до виборів готуватись після того, як їх оголосять.

Наталія Чиж за час свого секретарства втратила останні шанси на будь-які результати по мажоритарці, і, судячи з того, що «Самопомочі» не видно і не чути, їй мабуть пообіцяли місце в списку.

Наразі більше реальних кандидатів на депутатський мандат по Житомиру немає, але будь-який розумний партійний аналітик з «центру» проаналізувавши ситуацію, в місті може порадити «варягам» поборотись за мандат. Такі випадки в Житомирі були: Сацюк та Бакай. Зовсім не виключено, що хтось приїде з валізою грошей і придбає у довірливих житомирян мандат у Верховну Раду.


Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0