У місті загрозлива ситуація з питною водою: не вистачає хлору

2018-07-16, 09:13
  0     0

Як повідомляє «Журнал Житомира», незабаром у Житомирі знову можуть бути проблеми з централізованим водопостачанням - стало відомо, що воду нічим знезаражувати. Дана ситуація склалась через зупинку заводу «Дніпроазот» - єдиного в Україні підприємства, яке виробляє хлор для очищення. Це, напевно, вперше в історії незалежної України.


Директор КП «Житомирводоканал» Андрій Нікітін в ефірі «Громадського радіо» повідомив, що постачання в Житомир рідкого хлору для знезараження питної води може припинитись. Житомир поки має запаси приблизно на 20 днів.

«23 червня нам повідомили, що єдине в Україні хімічне підприємство з виготовлення рідкого хлору «Дніпроазот» припиняє свою роботу і до 1 липня ми ще мали можливість запастися цим реагентом. Але запаси ці були критичними. Зараз постачання хлору в Україні не відбуваються. Знаю, що потроху починається постачання з Румунії. На кордоні стоять дві машини, які везуть хлор об'ємом, який за місяць споживає один водоканал», - зазначив Андрій Нікітін.

Відмітимо, що житомирський водоканал бере воду з річки Тетерів, тому знезараження такої води є обов'язковим.

«На нашому підприємстві є станція з виробництва гіпохлориту натрію з повареної солі. За властивостями він схожий на хлор. На 50% ми себе їм забезпечуємо. Але ще половину треба знайти. Досі ніколи не траплялося такої ситуації, щоб не було хлору, тому ми просто не знаємо, як діяти в такій ситуації», - розповідає директор водоканалу.

На питання, чому «Дніпроазот» припинив свою роботу Андрій Нікітін повідомив: «Частина правди в тому, що виробництво стало неефективним. Адже в основному вони виробляють добрива. І коли зросла ціна на газ, завод став неконкурентоспроможним».

У Бердичеві вода буде погодинно

Через дефіцит хлору в Бердичеві прийняли рішення обмежити подачу води тому з понеділка її подаватимуть жителям погодинно.

«Починаючи з понеділка, 16 липня, якщо ситуація не стабілізується, в місті Бердичеві буде обмежено централізоване водопостачання. Подача води буде здійснюватися за графіком: з 6 ранку до 10 ранку і з 18 до 22», - повідомляє виконавчий комітет міської ради.

Міський голова Василь Мазур доручив забезпечити підвезення води в центральну міську лікарню та дошкільні навчальні заклади. У разі пожежі, існує домовленість, що водоканал буде підвищувати тиск в тому мікрорайоні, де вона виникла.

На виконкомі було вирішено, що під час святкування Торжеств матері Божої Бердичівської (21-22 липня), коли в місто прибуде велика кількість паломників, водопостачання буде проводитись цілодобово.

Як ми повідомляли раніше, українці можуть залишитися без питної води через відсутність хлору.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0