Житомирський нардеп взявся за водоканал

2019-07-13, 16:50
  +23     0

Діючий народний депутат України від Житомира Борислав Розенблат заявив під час зустрічі з житомирянами, що підніме питання використання кредитних коштів, за які “Житомирводоканал” мав провести реконструкцію водопровідної мережі та покращити якість води.

«Новина, що вода подорожчає на 40%, сколихнула весь Житомир.Люди почали масово телефонувати до моєї громадської приймальні, питають як запобігти цьому. Найбільше людей обурило те, що приводом для підвищення тарифу є не покращення якості води, а необхідність підвищувати зарплату працівникам та необхідність гасити кредит Світового банку. І це крайній ступінь цинізму. Житомиряни мають гасити кредит у 40 мільйонів доларів, навіть не знаючи ані умов кредитної угоди, ані куди пішли ці гроші. Бо, бачте, керівництво водоканалу вважає цю інформацію “конфіденційною”. Це неприпустимо! Я, в межах законних повноважень подав депутатські звернення до КП «Житомирводоканал» та Житомирської міської ради з вимогою надати мені копію угоди зі Світовим банком, а також інформацію про використання цих коштів, тендери на виконання робіт за рахунок цих коштів. Житомиряни мають право знати, що за борги на них навісили комунальники», - розповів Борислав Розенблат.

Кредит від Світового банку кредит в розмірі 40 мільйонів доларів США КП «Житомирводоканал» отримав 5 років тому на реконструкцію очисних споруд і заміну водопровідної мережі міста. 

Минулого року директор водоканалу Андрій Нікітін заявляв у ЗМІ:
«Всього до 2020 року за кредитні кошти Світового банку планується втілити три масштабні проєкти, які дозволять суттєво поліпшити якість води у Житомирі. Зараз ми презентуємо другий проект – реконструкція очисних споруд питної води. Будівництво буде вестися на двох майданчиках – у Тетерівці і на Чуднівській, 120. Ми побудуємо нові споруди, потужністю 75 тис м3 на добу, на яких очищуватимемо питну воду для нашого міста».

До 2020 року залишилось менше 6 місяців, але з кранів житомирян продовжує тектики брудна вода, мережа не оновлена. Окрім цього останнім часом водоканал створює житомирянам чимало проблем, як то, наприклад, відключення води в пік спеки всьому місту на декілька днів.

Ще одна важлива проблема в тому, що водоканал є дуже закритою структурою, документи по кредитній угоди зі Світовим банком та інформація про витрату кредитних коштів приховується від житомирян. Директор підприємства Андрій Нікітін засекретив інформацію своїм розпорядженням «Про забезпечення захисту інформації» затвердженого наказом від 08.02.2016 року.

За нашою інформацією директор водоканалу відмовив у наданні інформації навіть на вимогу прокуратури. 
Докопатись з рештою до суті та знайти управу на керівника водоканалу Борислав Розенблат має намір завдяки статусу народного депутата. Відповідно до ст. 18 Закону України «Про статус народного депутата України», він має право знайомитися з будь-якою конфіденційною та таємною інформацією. Тож в найближчі дні стане відомо про те, як за кредитні кошти житомиряни все ще отримують брудну воду в оселях.Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0