Соборну площу перетворять на великий громадський простір, поліція зміни не погодила. ОНОВЛЕНО

2019-09-09, 11:23
  +21     0

Соборну площу 21-22 вересня в тестовому режимі спробують перетворити на громадський простір. В рамках Європейського тижня мобільності у Житомирі велике кільце Соборної площі трансформують у мале, а на вільному місці будуть об’єкти для активного дозвілля мешканців міста та озеленення території.

Про це повідомляють організатори ПАРКування.  

«В рамках Європейського тижня мобільності в тестовому режимі буде створено людський простір замість асфальту, а велике транспортне кільце реорганізовано в нормальну транспортну розв’язку. Як? Нова схема руху буде облаштована за допомогою розмітки і дорожніх стовпчиків, а вивільнений простір заповнений об’єктами для активного дозвілля мешканців та озеленення території», - йдеться на сторінці ПАРКування у Фейсбук.

На Соборній площі буде організовано декілька зон відпочинку для житомирян:
  • Активний відпочинок (йога, танці, вуличний спорт)
  • Дитяча зона
  • Фудкорт
  • Зона відпочинку
  • Культурний простір (вуличний театр, музиканти) та інше.
Однак до проєкту є зауваження у правоохоронців. Станом на 9 вересня міська рада повідомляє, що нову схему руху ще не погодили в поліції. Самі ж представники поліції у листі до міської ради зазначили, що зміна схеми руху ускладнить виїзд з вулиці Київської та призведе до аварійно-небезпечних ситуацій на перехресті. Також у патрульних є зауваження до розташування дорожніх знаків. 

«Основним нашим зауваженням є концепція організації дорожнього руху, а саме реалізація в частині виїзду з вулиці Київської та перехрестя з вулицею Перемоги. Раніше у нас здійснювався виїзд з вулиці Київської безпосередньо на велике коло, так само було із вулиці Перемоги окремим виїздом було організовано рух на велике коло. В даному проєкті зазначається, що коло буде зміщено, тим самим воно буде зменшено, і буде організовано додаткове перехрестя Київська-Перемоги. Такого формату організація призводить до того, що водіям, які рухаються вулицею Київською в напрямку майдану Соборного для виїзду на коло потрібно перетнути три смуги руху, щоб здійснити рух ліворуч. Тобто, водій перетинає одну смугу руху в напрямку Перемоги, потім другу, потім третю смугу в напрямку самого кільця, щоб зайняти згідно з правилами дорожнього руху крайнє праве положення після завершення маневру. Даний майдан є найбільш навантаженою і найбільшою транспортною розв’язкою міста, куди виходять всі основні магістральні вулиці міста (Велика Бердичівська, напрямок з Чуднова, вулиця Перемоги, вулиця Київська, а також є розв’язка парку та будинку правосуддя). Враховуючи велике навантаження транспорту та те, що потік транспорту у години пік, та й не тільки в години пік, але й у звичайному циклі руху є дуже великим, виконати лівий поворот водіям буде вкрай важко. І в цьому місці створюється надзвичайно небезпечне перехрестя. Тобто, втіленням даного проєкту ми самі створюємо аварійно-небезпечну ділянку, яких, на превеликий жаль, у нас в місті Житомирі й без того достатньо», - пояснює старший інспектор відділу безпеки дорожнього руху управління патрульної поліції в Житомирській області Олександр Довбиш журналістам Житомир.info.

Як тільки усі зауваження до проєкту будуть виправлені, правоохоронці обіцяють дати погодження.Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0