Рада попередньо схвалила зменшення конституційного складу нардепів до 300

2020-02-04, 13:49
  +21     0

"За" проголосували 236 нардепів.


Верховна Рада підтримала за основу законопроект № 1017, яким передбачається зменшення конституційного складу парламенту із 450 до 300 нардепів. "За" проголосували 236 нардепів.

Проект змін до Конституції передбачає скорочення кількості нардепів з 450 до 300. Документ має почати діяти після виборів нового складу Верховної Ради. Таким чином, обраний парламент зможе працювати в чинному складі, а от новообраний - вже у складі 300 депутатів.

Окрім того, пропонують встановити, що вибори мають відбутися за пропорційною виборчою системою.

У статті 76 мають намір передбачити, що "Конституційний склад Верховної Ради України – триста народних депутатів України".

Автор законодавчої ініціативи пропонує передбачити в Основному законі, що народні обранці мають володіти державною мовою.

Конституційний суд України визнав проект закону таким, що відповідає вимогам.

Зазначимо, Конституція України і Регламент Верховної Ради визначають порядок змін до Основного закону в Україні.

Зареєструвати відповідний законопроект може тільки президент чи 150 народних депутатів. Потім документ розглядають комітети Верховної Ради і рекомендують парламентарям, розглянути їм законодавчі ініціативи чи ні.

Якщо не йдеться про питання, для вирішення яких треба проводити референдум, при розгляді під куполом проект змін до Конституції має набрати щонайменше 226 голосів, щоб направити документ на розгляд Конституційного суду України.

КСУ має опублікувати висновок щодо того, чи не протирічить ініціатива ст. 157 і 158 Конституції: чи не обмежує законопроект права і свободи людини, чи не спрямовані зміни на ліквідацію незалежності або територіальної цілісності, чи не відбуваються зміни в умовах воєнного або надзвичайного стану, чи не розглядав парламент такі самі зміни протягом року та чи не змінювала Рада поточного скликання ті самі норми.

Тільки після цього депутати можуть "попередньо підтримати" законопроект - для цього достатньо 226 голосів. І тільки під час наступної сесії народні обранці зможуть ухвалити документ в цілому як закон - але щонайменше 300 голосами.

Ухвалений за такою процедурою закон мають підписати спікер ВРУ та президент. У перехідних положеннях документа значиться, коли він набирає чинності, але це може статися не раніше публікації в офіційному виданні.

Порядок внесення змін до Конституції - інфографіка112.ua


Джерело 112.ua
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0