У Житомирі працює дитячий садочок соціального спрямування. ФОТО

2020-09-18, 12:44
  +19     0

У мальовничому тихому куточку Житомира, по вулиці Гагаріна розташований дошкільний навчальний заклад №42 «Малятко». Садочок зі своєю історією, затишною територією і дружнім колективом має соціальне спрямування. Це єдиний дитячий садочок такого типу у Житомирі.
Знайомимось з керівником дошкільного навчального закладу Єфремовою Людмилою Леонтіївною. Вона керує садочком четвертий місяць, хоча про його проблеми знає не з чуток. Багато років вона працювала у департаменті освіти Житомирської міської ради.
Дошкільний навчальний заклад повністю фінансується з міського бюджету, а відвідування для дітей є на 100% безкоштовним. Допомагають садочку і благодійники.

«Наш дошкільний заклад соціального спрямування. У нас виховуються дітки з багатодітних сімей, малозабезпечених сімей, соціально неспроможних категорій населення. Сьогодні, саме в такий час, коли ми стоїмо перед викликом пандемії, багато сімей опинилися в скрутних життєвих обставинах, втратили роботу, ми допомагаємо цим сім’ям. Дітки, які виховуються у нас, відвідують садочок повністю безкоштовно: 30% від вартості харчування сплачує міський бюджет, а 70% від вартості харчування сплачує міжнародний благодійний  фонд «Відкрите серце», який очолює відомий місіонер з Норвегії Халвард Хасселоу і представник фонду у Житомирі Надія Буравкова. Вони спрямовують кошти на безкоштовне харчування у нашому садочку. Крім того, фонд нам допомагає з коштами на придбання господарчих товарів, сім’ї отримують гуманітарну допомогу за що ми їм дуже вдячні.
Дошкільний заклад заснований у 1971 році, розрахований на 240 дітей, 11 груп. В садочку є групи компенсуючого типу: це і логопедичні групи, і групи для дітей з порушенням психічного розвитку, санаторна група. З вересня 2020 року у нас працює три інклюзивні групи, в які ми приймаємо дітей з особливими освітніми потребами. Також у нас безкоштовно працюють гуртки з вивчення англійської мови, з інформаційно-комунікаційних технологій «ЕРУДИТ», хореографічний гурток», - розповідає Людмила Леонтіївна та ще раз додає, що батьки дітей нічого не сплачують, однак допомагають садочку в облаштуванні території, ремонті майданчиків, тощо.

Зважаючи на ситуацію з коронавірусною інфекцією, вхід у дитячий садочок стороннім заборонений, тож гуляємо територією.

Кожен павільйон у садочку заповнений невеличкими групами дітей. Весь навчальний процес усіх дошкільних навчальних закладів з початком пандемії був винесений на свіже повітря. Слід зазначити, що житомирські садочки одні з перших в Україні відкрилися з початком адаптивного карантину.
«Щоб запобігти розповсюдженню інфекції, весь освітній процес ми винесли на територію закладу. З травня ми почали готувати наші майданчики та ігрове середовище для того, щоб дітки мали змогу займатися на вулиці підгрупками. На території майданчиків ми облаштували доріжки здоров’я, зробили смарт-павільйони, де розміщені бізі-борди, фліпчарти, окремі столики, щоб дітки мали змогу дотримуючись дистанції гратися і навчатися. На свіжому повітрі ми також проводимо музичні та спортивні заняття. З дотриманням дистанції у групах у нас розміщені столики, де дітки харчуються», - розповідає вихователь-методист Ірена Башинська.
«Я працюю тут 27 років, з них – 15 років працюю у групі ППР (для дітей з порушенням  психічного розвитку – ред.). Зараз з поширенням епідемії, наша вся робота в першу чергу спрямована на збереження здоров’я дітей. Тому з цією метою усі наші завдання, навчальні моменти ми перенесли на свіже повітря, де дітки можуть вільно гратися, навчатися, використовуючи навчально-ігрове середовище на майданчику.
Усі наші майданчики інтерактивні. Ми оформили їх під специфіку наших груп. Бізі-борд, дошки для малювання крейдою, де кожна дитинка може займатися тим, що їй подобається на відстані одна від одної. Є рахівнички, різноманітні втулочки, можна закріплювати цифри, геометричні фігури. Усі деталі рухливі, спрямовані на розвиток моторики та уяви. Усе це зробили вихователі своїми руками.

Ми пронумерували лавочки та столики, усі дидактичні  ігри заламіновані і обробляються деззасобами», - розповідає вихователь Людмила Іванівна.
Будівля дошкільного закладу утеплена за програмою НЕФКО ще з 2015 році.

«Ми дуже задоволені, бо якщо аналізувати захворюваність дітей до 2015 року і після, то ми бачимо значне зниження показника захворюваності серед наших вихованців. Тому в утепленні дійсно є сенс. Крім того це дало можливість зекономити теплоносії», - розповідає керівник закладу Людмила Леонтіївна.
«Користуючись нагодою хочемо запросити усіх житомирян, всі сім’ї, які опинилися у скрутних життєвих обставинах до нашого садочка. Ми кожного приймемо, для кожної дитинки у нас знайдеться місце. І звичайно ж звертаємося до всіх наших депутатів, меценатів, благодійників: хочемо ще раз сказати, що в Житомирі є садочок, який завжди радий буде прийняти вашу допомогу», - резюмувала завідуюча дитячого дошкільного закладу №42 Людмила Леонтіївна.

Редакція Інсайдер Житомира запрошує житомирян та благодійників допомогти дитячому садочку соціального спрямування. Дошкільному навчальному закладу необхідне ігрове та спортивне  обладнання для  дитячих майданчиків.
Звертатися за адресою м. Житомир, вулиця Гагаріна, 42, тел. +38(0412)-34-25-20Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0