Холодна війна комунальних підприємств

2017-08-15, 15:11
  0     0

На минулому тижні на засіданні бюджетної комісії розглядалося питання щодо передачі функцій комунального підприємства «Міський інформаційний центр» комунальному підприємству «Житомиртранспорт». Зокрема мова йде про обслуговування GPSтрекерів, що встановлені у маршрутних автобусах міста.


Вартість обслуговування одного трекера нині становить 80 гривень. Коли цим розпочне займатися КП «Житомиртранспорт» - ціна збільшиться вдвічі. У Житомирі близько 200 машин здійснюють пасажирські перевезення, тому за місяць КП «Житомиртранспорт» буде заробляти 36 тисяч гривень.

Ми вирішили поцікавитись думкою перевізників з приводу нововведень. Один з них - Аркадій Савіцький - так прокоментував ситуацію: «Зараз ми платимо 80 гривень за один трекер, хочуть, щоб це коштувало 160. Чому вартість збільшилася у два рази, ніхто не пояснив. Усі договори з МІЦ у нас підписані до кінця 2017 року, так що про перехід в КП «Житомиртраснопрт» мова поки не йде».

У телефонній розмові заступник міського голови Дмитро Ткачук повідомив нас, що КП «Міський інформаційний центр» взагалі не має права обслуговувати GPSтрекери, адже у них немає таких функцій.

«Депутатами міської ради було змінено статут КП «Житомиртранспорт». Було зазначено можливість, що КП буде виконувати функції диспетчерського центру і контролювати рух транспорту. Відповідно на початку року були виділені кошти на диспетчерський пункт. Зараз КП «МІЦ» формує звіти раз в тиждень. Ми ж плануємо поставити 1-2 людини на повний робочий день, які оперативно слідкуватимуть за рухом транспорту», - розповів директор КП «Житомиртранспорт», депутат Житомирської міської ради Іван Фурлет. «У «МІЦ» є свої статутні завдання до яких входить моніторинг та прийом заявок міста», - додав директор комунального підприємства. На пропозицію винести у сесійну залу питання  як же так виходить, що «МІЦ» виконує функції яких не має (як запевняє заступник міського голови Дмитро Ткачук) депутат Іван Фурлет відповів, що нехай про це думає керівник КП «МІЦ».

Начальник КП «Міський інформаційний центр» Валентин Харченко нині знаходиться на лікарняному, а куратор підприємства заступник міського голови Олександр Фещенко у відпустці. Хоча ми зв’язались з ним телефоном, від коментаря чиновник відмовився.

Здавалося б, ситуація проста. Функції перейдуть, кошти зароблятиме інше комунальне підприємство. Проте це може означати, що «МІЦ» стане ще більш збитковим і його можуть ліквідувати. Невже керівник цього КП просто мовчатиме? Усе це нагадує холодну війну житомирських комунальних підприємств, і цей раунд поки за КП «Житомиртранспорт». 

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0