Міністр охорони здоров’я пояснив, чому вакцинація в Україні не почалася 15 лютого

2021-02-16, 14:10
  +18     0


Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що вакцинація в Україні не почалася 15 лютого, через логістичні та бюрократичні проблеми.

Про це він розповів на брифінгу 16 лютого.

«Я говорив про те, що, починаючи з 15 лютого, ми почнемо кампанію по масовій вакцинації згідно нашого затвердженого Національного плану вакцинації, який передбачає п’ять етапів. На сьогоднішній день в нас готова вся наша медична інфраструктура, сформовані мобільні бригади, які будуть вакцинувати, сформовані списки по прізвищах людей, яких ми будемо вакцинувати на першому етапі. Ми очікуємо поставку вакцини в Україну, як тільки вона прийде – ми відразу почнемо вакцинацію. У нас була впевненість, що вакцина повинна бути до 15 лютого. Ця впевненість ґрунтувалася на заключених договорах між Україною і виробниками вакцин, де передбачені кількість і терміни поставки», - зазначив Максим Степанов.

Міністр повідомив, що Україна очікує 1 мільйон доз вакцин в лютому і стільки ж – у березні.

«Виникли певні технічні проблеми, абсолютно логістичного характеру, я думаю, що вони будуть вирішені буквально за декілька днів. Я дуже розраховую, що на цьому тижні ми вже зробимо перше щеплення від коронавірусної хвороби і це перше щеплення буде зроблене нашим медичним працівникам, нашим героям, які зараз знаходяться на передовій боротьби з COVID-19», - зауважив міністр охорони здоров’я.

Він зазначив, що другу частину вакцин Україна отримає від глобальної ініціативи COVAX – 117 тисяч доз вакцини Pfizer.

«Нам чітко було сказано, що до середини лютого ці 117 тисяч доз будуть в Україні і ми відразу повідомили про це громадян України. Але щодо COVAX виникли певні бюрократичні загальні труднощі, які не залежать від України. Хочу наголосити, що в черзі стоять всі країни світу і дуже важливо отримати якомога раніше вакцину. Думаю, що найближчими днями ми розпочнемо вакцинацію», - сказав Максим Степанов.


Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0