З 23 вересня в усіх регіонах України буде встановлено «жовтий» рівень епіднебезпеки

2021-09-21, 15:06
  +16     0


Під головування Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля відбулося позачергове засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
 
Від Житомирської облдержадміністрації до засідання долучилися перша заступниця голови ОДА Наталія Остапченко, заступник голови ОДА з питань взаємодії з правоохоронними органами Олександр Федько, заступник голови ОДА Віктор Градівський, керівник апарату ОДА Олег Шарварко та керівники профільних структурних підрозділів облдержадміністрації.

 
Державна комісія заслухала доповідь Міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка щодо поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19 та розглянула питання впровадження в усіх регіонах країни «жовтого» рівня епідемічної небезпеки.
 
Прем’єр-міністр зауважив, що епідемічна ситуація в країні стрімко погіршується, тому обов’язок держави — захистити життя та здоров’я людей. Водночас він наголосив, що вакцинація на сьогодні є найефективнішим способом протидії COVID-19, і держава забезпечила можливість будь-кому щепитися безкоштовно.
 
Глава Уряду наголосив, що Кабінет Міністрів змінами до постанови в певному плані також пом’якшив обмежувальні заходи та дозволив працювати закладам господарювання та освіти навіть у «червоній» зоні, але за певних умов.
 
«Обмеження «жовтої» та «червоної» зон не поширюватимуться на ті заклади, де персонал та відвідувачі вакциновані, мають негативний тест або підтвердження нещодавно перенесеної хвороби. Це той метод, який на сьогодні успішно використовує низка європейських і світових країн для того, щоб уберегти людей і водночас не зупиняти економічну активність країни», — зазначив Прем’єр-міністр України.
 
За результатами заслуханих доповідей Державна комісія ТЕБ та НС  вирішила:
 
встановити з 00 год. 00 хвилин 23 вересня поточного року «жовтий» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 на території всіх регіонів України;
 
застосувати на території всіх регіонів України обмежувальні протиепідемічні заходи, передбачені для «жовтого» рівня епідемічної небезпеки;
 
вжити заходів щодо забезпечення дотримання відповідних обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених для відповідного рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19.
 
Учасники засідання також порушили питання охоплення населення вакцинацією, зокрема вчителів та працівників закладів освіти. При цьому Денис Шмигаль зауважив, що в порівнянні з минулим роком захворюваність на COVID-19 серед дітей зростає.
 
З урахуванням обговорення Державна комісія доручила головам буде вжито заходи щодо забезпечення можливості та організації вакцинації, у тому числі працівників закладів освіти за допомогою виїзних мобільних вакцинальних сесій у разі відсутності в закладах освіти постійних пунктів щеплень.
 
З урахуванням обговорення Державна комісія доручила головам облдержадміністрацій вжити заходів щодо:
 
залучення до вакцинації, у тому числі вчителів, можливостей існуючих пунктів щеплень у закладах освіти;
 
організації вакцинації, у тому числі вчителів, за допомогою виїзних мобільних вакцинальних сесій у разі відсутності в закладах освіти постійних пунктів щеплень;
 
проактивного запрошення до вакцинації не лише вчителів та працівників закладів освіти, а також їхніх родичів та родичів здобувачів освіти до існуючих пунктів щеплень у закладах освіти та під час роботи виїзних мобільних вакцинальних сесій.

Заборони "жовтої" зони:
 
  • робота шкіл, ВНЗ та інших навчальних закладів в звичайному форматі, якщо менш ніж 80% працівників установи мають "жовті" або "зелені" COVID-сертифікати — заклад має перейти на дистанційне навчання;

  • проведення масових заходів за участю понад 1 людину на 4 кв. м. площі будівлі або території;

  • заповненість кінозалів і залів інших установ культури більш ніж на 50% місць;

  • заповненість спортзалів і фітнес-центрів більш ніж 1 людина на 10 кв. метрів;

  • заповненість басейнів — більше, ніж чотири людини на одній доріжці для індивідуальних занять або шість осіб для груп;

  • розміщення відвідувачів в закладах громадського харчування на відстані менше 1,5 метра за сусідніми столиками і більше чотирьох осіб за столом (без урахування дітей до 18 років);

  • проведення у навчальних закладах масових заходів (вистав, свят, концертів) за участю учнів більш ніж з однієї групи (класу) і в присутності глядачів (відвідувачів).

Винятки: більшість цих обмежень не застосовуються, якщо всі учасники (відвідувачі) і не менш ніж 80% організаторів масових заходів (або працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів і басейнів) матимуть "жовтий" або "зелений" COVID-сертифікати.

Також залишаються обов'язковими-носіння масок в закладах і громадському транспорті, а також дотримання дистанції в 1,5 метра.


Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0