ОБМАНУТІ З ДОСВІДОМ, АБО ВІДДАМО ЖЕРТВ ШАХРАЙСТВА В ХОРОШІ РУКИ - ДОРОГО!

2017-08-19, 11:51
  0     0
В останній час в житомирському інформпросторі рясніють гронами новини про те, що буцімто горезвісний будинок-привид на Крошні Олвіта-Буд, таки збираються добудувати. Фірма-забудовник Олвіта-Буд змінила свого власника (Дмитро Рогожин переуступив права на неї іншим людям), і тепер новий власник побудує накінець-то цей будинок для обманутих інвесторів.


Хто не памятає, коротко нагадаю, що ТОВ "Олвіта-Буд" - це грандіозна будівельна афера, яка триває понад 10 років: близько 90 сімей інвесторів сплатили свої внески за отримання квартир, однак Олвіта-Буд і Дмитро Рогожин кинули будівництво залишивши напівруїну. Гроші зникли невідомо куди.

Так от, новини, на перший погляд, здаються хорошими, накінець-то інвестори мають отримати свої квартири. Тим більше, що сьогодні депутати Оліївської сільської ради, якій належить земля, на якій стоїть руїна, погодили поновлення договору оренди землі з Олвіта-Буд на 7 років.

Однак, не все так просто.З приводу Олвіти-Буд, я дуже добре знаю цю справу, оскільки до того часу, поки мер Сергій Сухомлин не завів обманутих інвесторів до фірми Дмитрука - Кодекс, моя компанія надавала цим інвесторам підтримку. Ми пішли по єдиному правильному, на мій погляд, шляху — проти Олвіти і всіх осіб, що стоять за нею. Нам вдалося виграти суд і анолювати право власності Олвіти на недобудову, оскільки Олвіта згідно з договором з Фондом фінансування мала забезпечити здачу обєкта в експлуатацію, а не привласнити обєкт собі. Далі я пропонував більше - подати позов про розірвання договору між фондом і Олвітою в звязку із невиконанням Олвітою своїх зобовязань. У такому разі інвестори, що мають на руках майнові права на обєкти інвестування, були би господарями ситуації і самостійно змогли б укласти договір з іншим забудовником. Проте, компанії Сухомліна і Дмитрука керуючись власною вигодою і відносинами з вічним директором Житомирпеплокомуненерго і другом Сухомлина - Рогожиним, вдалося вмовити інвесторів не судитись з Олвітою і відійти від моєї стратегії. Завдяки цьому Рогожин зміг продати свої права на Олвіту і навіть заробити на цьому. Все б це нічого, та як тепер інвестори? З однієї сторони знайшовся забудовник, і ніби починає будівництво. Однак з іншої, навряд чи зі старими інвесторами хтось буде рахуватися, оскільки у них договори з фондом фінансування, управителем якого є збанкрутілий Західінкомбанк, новий забудовник підписувати договори зі старими інвесторами не поспішає. Дай Бог щоб я помилявся, проте для мене є очевидним, що інвесторів в черговий раз кинули.

На хвилиночку, тепер Олвіта-Буд отримала в оренду майже 3 га землі у місті під будівництво на 7 років за пільговою ставкою орендної плати. Грандіозний подарунок. Зобовязаннями із обманутими інвесторами компанія-забудовник не повязана жодними. Мій прогноз, що в кращому випадку - вони отримають квартири з умовою значної доплати, в гіршому - не отримають взагалі нічого. 

Однак, мене дивує інше: як люди, уже не раз обмануті, які далеко не обділені розумом, можуть ось так обманюватись далі і далі - без кінця. Сухомлин із Дмитруком вмовили їх не судитися. В місьраді влаштовували комедійні шоу під назвою; "засідання робочої групи". На цій справі хто тільки з місьради не піарився, навіть тодішній перший заступник Олексій Ясюнецький, присилав кореспондентів для висвітлювання подій, що міськрада взялась за вирішення проблеми Олвіти.

І люди повірили й не стали чіпати Олвіту, пошкодували Рогожина аби той заробив на продажі корпоративних прав на Олвіта-Буд і позбувся цієї проблеми. Ше одну хвилинку, це людина, на якій зникли всі сплачені інвесторами гроші на будівництво. Людей завели до нового забудовника, і ті йому віддалися на милість. Суцільний прояв мазахізму: мало нас обманули - ДАВАЙТЕ ЩЕ! Їм би варто було із самого початку вимагати від нового забудовника чітких договорів і прописання зобовязань. В іншому разі - звертатись до суду. Про це їх попереджалось не один раз, та вже зараз запізно, поїзд поїхав. Сьогодні вони на сесії сільради самі просили надати пільги для Олвіти по оренді землі! Шкода що до такого опустилися. Всі на них заробили, аби вони вчерговий раз залишились із носом.

А можливо я помиляюсь, і забудовник дотримається свого чесного слова?

Як ви гадаєте? Робіть ставки.

Автор: Роман Гуртовенко (юрист, який представляв інтереси інвесторів Олвіти-Буд у суді)

За матеріалами  Facebook

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0