Через дії російського «Газпрому» житомирян просять економити газ

2018-03-02, 13:31
  0     0

Російський «Газпром» зупинив постачання газу в Україну та обмежив тиск у газопроводах, що йдуть до Європи. Через такі дії, НАК «Нафтогаз України» просить людей економити споживання природного газу.

По даному питанню 2 березня у Житомирі відбулось засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Обговоривши варіанти економії природного газу, члени комісії прийшли до висновку: припинити до 7 березня навчальний процес у школах, садочки будуть працюватимуть у штатному режимі, можливе тільки незначне зниження температури в групах. Стосовно лікарень та інших медустанов, вони будуть працювати у штатному режимі.

«В Україні сталась надзвичайна ситуація, а саме: Російська Федерація припинила постачати в Україну газ та обмежила тиск транзитного газу, який іде на Європу. Це призведе до серйозних наслідків у споживанні газу і можливостям, аби у нормальному режимі отопити нашу соціальну сферу, отопити квартири жителів міста Житомира. Тому сьогодні стоїть питання обмежити споживання як природного газу, так і обмежити споживання і постачання теплової енергії. Нам з вами необхідно протриматися 3-4 дні, як від нас просить НАК «Нафтогаз України», щоб дочекатись весни, теплих днів, щоб споживання газу обмежити удвічі», - каже заступник Житомирського міського голови Сергій Кондратюк.


«Школи не будуть працювати в суботу, понеділок, вівторок, середу. Садочки, медичні установи будуть працювати. В штатному режимі єдине, що можливо на один-два градуси зниження температури, але в будь-якому випадку ці заклади будуть працювати. Якщо ми говоримо про позашкільну освіту, то це на розгляд викладачів, тому що є ті речі, які можливо проводити, а є ті, які неможливо проводити, батьки можуть вирішити індивідуально», - зазначає заступник Житомирського міського голови Матвій Хренов.

Члени комісії звертаються до житомирян поставитись до даної ситуації з розумінням. Також, вони зазначають: особливо хвилюватись немає чого. До того ж буде забезпечена цілодобова робота штабу з надзвичайних ситуацій, що буде контролювати обмеження подачі природного газу та постачання теплової енергії й звітуватиметься в міськраду двічі на день – зранку та ввечері.

«Буде проводитися постійний контроль, як у дитячих садочках, так і лікарнях, школах, так і житлових будинках. Тому, жителям міста непокоїтись не потрібно. Дійсно, може бути на один-два градуси зменшення постачання теплової енергії», - каже Сергій Кондратюк.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0