Рада дала старт обмеженню депутатської недоторканності

2017-10-19, 14:24
  0     0

Верховна Рада включила до порядку денного законопроект про обмеження недоторканності народних депутатів авторства Президента Петра Порошенка та відправила його до Конституційного Суду України.


За те, щоб розпочати процедуру внесення змін до Конституції України в частині недоторканності народних депутатів, проголосували 336 парламентаріїв.

Крім того, Рада також підтримала і направила до Конституційного суду проект Закону про внесення змін до Конституції України (в частині скасування депутатської недоторканності) авторства нардепа Юрія Левченка – його підтримали 328 нардепів.

Згідно з Основним законом України, для внесення змін до Конституції (а саме там у статті 80 міститься положення про недоторканність народних обранців), спочатку депутати мають більшістю голосів (тобто щонайменше 226) попередньо підтримати законопроект. після Цього він відправляється до Конституційного Суду України, який перевіряє його на відповідність до статей 157 та 158 Конституції України – зокрема, чи така зміна не скасувує чи обмежує права і свободи людини і громадянина або чи не спрямована вона на скасування незалежності.

Після того, як Конституційний суд України надасть позитивний висновок щодо законопроекту, на наступній сесії за нього має проголосувати конституційна більшість – тобто щонайменше 300 народних депутатів. Якщо ж зміни стосуються розділів І, ІІІ і ХІІІ Конституції, тоді рішення Ради затверджується всеукраїнським референдумом.

За матеріалами  24 канал

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0