Житомирські лісівники запустили флешмоб «Ялинка challenge». ВІДЕО

2018-01-24, 11:24
  0     0

На Житомирщині пройшов перший в Україні флешмоб «Ялинка challenge». Флешмоб повинен привернути увагу населення на проблеми всихання лісів.

За повідомленням прес-служби Кабінету Міністрів, до участі у флешмобі «Ялинка challenge» були запрошені журналісти, науковці, активісти, представники поліції та державної служби з надзвичайних ситуацій.

Тільки протягом минулого року на Житомирщині короїд пошкодив майже 10% хвойних лісів. 22000 гектарів - уже «мертві». Від всихання страждає і перлина краю - резерват Поліський заповідник, де «мертвими» деревами охоплено понад 400 гектарів.

«Верхівковий короїд з середини квітня починає активне заселення сосни у віці від 40 років. Від перших жуків сосна може відбитися смолою. Однак, втрачений в результаті зниження ґрунтових вод імунітет, виснажив дерево. І таку сосну короїд заселяє за 2-3 тижні. За сезон жук дає до 5 поколінь потомства, збільшуючи свою присутність на дереві від 120 особин до 5000. До того ж він має спільника - шестізубого короіда, який знищує сосну знизу. Цей шкідник тягне за собою офіостомові гриби, що вражають цінну частину деревини, вона синіє. Нам потрібна оперативність, через те, що пропадає ділова деревина, завдаючи величезних економічних збитків. Короїд вистачає один місяць, щоб вбити дерево», - йде мова в повідомленні.

Ідентичні проблеми з всиханням через шкідника мають також Австрія, Чехія, Польща, Білорусь, Канада і Північна Америка. На даному етапі другого способу боротьби, крім «зачистки» хворого лісу та посадки нового не існує в світовій практиці.

«Масова акція, проведена для збереження лісу, повинна змінити існуючу думку громадськості і привести до конструктивного діалогу між людьми і лісниками», - вважають учасники і організатори флешмобу.

Естафету житомирські лісівники передали всім своїм колегам.Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0