ОТГ можуть отримати майже 49 тис. га землі

2018-02-05, 11:23
  0     0

За повідомленням Офісу реформ у Житомирському регіональному відділенні Асоціації міст України, на Житомирщині у розпорядження 45 ОТГ може перейти приблизно 49 тисяч гектарів земель.

«Раніше органи місцевого самоврядування були повністю усунені від розпорядження землями поза межами населених пунктів - розпорядження останніми здійснював Держгеокадастр, у зв’язку з чим надходження за землекористування йшли не в бюджет ОТГ. Самоврядці фактично мали вплив лише на 12% власних територій і були позбавлені можливостей ефективно планувати розвиток своєї території», - підкреслив консультант з юридичних питань АМУ Андрій Дяченко.

Розпорядження вступило в дію 1 лютого цього року, однак процес передбачає певний алгоритм, тому це станеться за 1-2 місяці. Так, у випадку якщо земельні ділянки не сформовані, Держгеокадастру дається доручення забезпечити їх формування шляхом інвентаризації за клопотанням ОТГ. Після інвентаризації, земля буде зареєстрована в кадастрі і тільки потім – передача її у комунальну власність об'єднаних територіальних громад.
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0