В Житомирі обговорили реконструкцiю скверу на розі Небесної Сотні та Лятошинського

2018-06-08, 17:03
  0     0

В рамках проекту «Майстерня міста 2018» у Житомирі проходять дискусії, концерти, воркшопи - багато різного, корисного та цікавого.

В рамках проекту «Майстерня міста 2018» дискусія стосовно відродження скверу на розі Небесної Сотні та Лятошинського зібрала багато учасників. Презентацію проекту майбутнього скверу провів головний архітектор Житомира Юрій Безбородов. Він повідомив, що реалізація проекту відбудеться вже цього літа. У сквері планують створити дитячий майданчик з антитравматичним покриттям. А для людей похилого віку буде виділена територія зі спеціальними столами для гри у шахи та шашки. Для комфортного відпочинку будуть встановлені лежаки, повернуті один до одного для спілкування віч-на-віч. Для збереження газону – прохід до лежаків буде оздоблено для вільного росту трави. Також будуть присутні «антивандальні» лави, частини яких буде виготовлена з бетону. Лави виконані у двох варіантах: звичайні, для тих, хто присів на хвилинку, та лави зі спинками – для більш тривалого відпочинку.

Дерева вирубувати не будуть. Це пов'язано з тим, що через брак громістких локацій буде нестача тіні, тому зелені насадження по периметру стануть у нагоді.Для дерев проведуть автоматичний полив та освітлення знизу-вверх. Освітлення, виконане з міцного, антипробивного скла, буде влаштоване й у плитку, з якої викладатимуть доріжки.

У скверу не буде виділений центр, щоб кожна з присутніх там компаній мала можливість зробити власний для себе. На прилеглій території встановлять громадські туалети, а зі сторони Житнього ринку – парковку для велосипедів, самокатів тощо.

Для забезпечення правопорядку мають намір встановити камери відео нагляду та щогодинне патрулювання поліції у сквері.

Дуже цікавими пропозиціями щодо облаштування скверу поділилась жителька міста Аліса. Вона запропонувала ідею створення фонтану пам’яті Небесної сотні. Вже розроблені креслення, макети у 3D, вирішені технічні завдання та зведений кошторис. Фонтан буде виконаний з бронзи, 60 см у діаметрі та на його зведення потрібно 5000$. Даний проект подадуть на бюджет участі, та він може бути втілений з 2019 року. Також Аліса внесла цікаві ідеї зі створення Поліських кам’яних садів у сквері.

Після презентацій розмови про сквер тривали з учасниками дискусії у форматі запитання-відповідь.
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0