Колишні депутати нагадали, як в Житомирі вперше встановили синьо-жовтий прапор

2018-06-13, 11:19
  0     0

28 років тому Житомир став четвертим містом в Україні, влада якого встановила над міською радою жовто-блакитний прапор України.


Яким чином все це відбувалось наразі пригадують депутати першого демократичного скликання.

«Прапор був піднятий 13 червня 1990 року. Житомир був першим у центральній Україні, раніше за Київську міську раду, прийняв рішення, щоб над Житомирською міською радою було піднято, поруч з тодішнім державним, національний прапор жовто-блакитний. Проголосувала більша демократична більшість. Був шалений опір з боку фракції комуністів. З боку прокуратури порушувались кримінальні справи. Суди, як не дивно, міська рада вигравала, не вірилось тоді. З боку депутатів обласної ради, керівництва області був шалений опір, були особисті погрози», - каже депутат Житомирської міської ради (1990 - 1994 рр.) Олександр Ботанов.

«Нас чавили неймовірно, про це цілу історію можна писати. Як той прапор зривали, давили на мене, на депутатів, що тільки не було. Мене завжди питали, як люди ставились. Більшість людей все-таки підтримували, позитивно. Але були й ті, які люто «шипіли» з цього приводу. Сам по собі мав бажання таке робити, або це було з боку обкому», - ділиться Житомирський міський голова (1990 - 1992 рр.) Віталій Мельничук.

24 травня 1990 року Житомирська міська рада переважною більшістю голосів прийняла рішення «Про використання української національної символіки на території Житомиру», яке дозволило громадським організаціям, установам, громадянам використовувати національну символіку. 13 червня 1990-го о 23:00 синьо-жовтий національний прапор замайорів над Житомиром.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0