Чудеса світу, про які ви ніколи навіть не чули (фото)

2017-09-24, 09:00
  0     0

Всі ми знаємо про такі пам’ятки, як Колізей, Велика Китайська стіна і Тадж-Махал. Але в світі існують й інші дійсно грандіозні споруди, про які не чули навіть затяті мандрівники.

Велика мечеть Дженне (Малі)Столітня Дженненська мечеть – найбільша глинисто-наносна будівля в світі і, як вважають багато архітекторів, найбільше досягнення архітектурного судано-сахейльского стилю, хоча з певними ісламськими впливами. У складі об’єкта старого міста Дженне мечеть в 1988 році включена в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. На даний момент мечеть закрита для туристів.


Мечеть Дженне незвичайна тим, що була побудована не як храм – спочатку це був палац.


На даний момент мечеть закрита для туристів. Вважається, що таке рішення було прийнято в 1996 році після зйомки в її стінах відвертої фотосесії для журналу Vogue.

Чанд Баорі, ІндіяАрхітектурний комплекс Чанд Баорі, розташований в маленькому індійському селі Абанері, є одним з найстаріших і глибоких східчастих колодязів в світі. Гігантська споруда, що нагадує перевернуту піраміду, йде під землю більш ніж на 30 м.


На трьох його стінах в ідеальній симетрії розташовані 3500 сходинок, якими можна спуститися до води – невеликого мутно-зеленого озера.


Вчені досі сперечаються про те, побудований колодязь між IX і XI століттями або за 600 років до нашої ери.

Палац парламенту, Румунія


Один з найзнаменитіших архітектурних пам’яток Бухареста побудований за часів Соціалістичної Республіки Румунії.


Палац вважається найбільшиою в світі адміністративною будівлею, найбільшою будівлею парламенту, а також найважчою адміністративною будівлею в світі.


Розміри палацу становлять 270 х 240 м. Висота – 86 м. Підземна частина палацу йде в глибину на 92 м. У палаці 1100 кімнат і 12 поверхів.

Старий міст, Боснія і ГерцеговинаПішохідний міст через річку Неретву в місті Мостар є сучасною копією стародавнього мосту, повністю знищеного хорватськими бойовиками в 1993 році.


Міст є об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.


Одною з розваг туристів і традиційним заробітком молодих людей міста є стрибки в річку Неретву з центру Старого мосту (висота стрибка залежить від рівня води в річці – від 24 до 30 м).

Форт Кумбалгарх, ІндіяФорт Кумбалгарх оточений унікальною стіною, яка в давнину іменувалася «охоронцем смерті». Її протяжність становить 36 км, а ширина в деяких місцях досягає 8 м. Вона безперервно тягнеться по всьому периметру форту, століттями захищаючи його від загарбників.


Щоб звести її, знадобилося ціле століття – з XV по XVI. За всю історію воєн, які бачила Велика Індійська стіна, вона жодного разу не впала і не впустила ворогів в форт.

Мечеть шейха Лютфулли, ІранВидатна пам’ятка перської архітектури епохи Сефевидів. Мечеть будувалася протягом 17 років (1602 – 1619 роки).


Мечеть незвичайна по ряду причин. Зокрема, в ній немає жодного мінарету. Немає і внутрішнього двору, а до вхідних дверей ведуть сходи.


Можливо, причиною такого нехтування зазвичай суворими нормами культової ісламської архітектури послужив той факт, що мечеть ніколи не призначалася для публічного користування, а служила місцем відправлення релігійних обрядів жінками з гарему шейха.

Деравар, ПакистанДеравар – дивовижна споруда квадратної форми, яка була побудована в 1733 році. Фортеця складається з 40 бастіонів, які підносяться над пакистанською пустелею.


Висота стін фортеці в деяких місцях досягає 30 м, а периметр становить 1500 м. Чи не кожен житель Пакистану знає про його існування.

За матеріалами  ВСВІТІ


Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0