Майже 30% жителів Житомирщини підписали декларацію з лікарями

2018-06-25, 12:02
  0     0

За повідомленням прес-служби Житомирської обласної державної адміністрації з посиланням на управління охорони здоров'я ОДА, мешканці області активно долучаються до медичної реформи первинної ланки – вже підписано понад 359 тис. електронних декларацій з лікарями, що складає понад 29% населення області. Показник активності жителів Житомирської області перевищує загальнодержавний, який становить близько 23%.


Згідно з даними управління, до Національної електронної системи охорони здоров’я «eHealth» вже приєднались 55 медичних закладів та 781 лікар. Станом на 22 червня жителі вже підписали 359 тис. 207 декларацій, а це становить понад 29% населення області. В Україні середній показник становить 23%.

З липня 7 закладів первинної медичної допомоги Житомирщини, що вже уклали договір із Національною службою здоров’я України, почнуть одержувати кошти за кожного пацієнта.

Сімейні лікарі, терапевти та педіатри отримали чіткий перелік послуг, які вони надаватимуть, а держава буде оплачувати ці послуги відповідно до встановленого тарифу та коригувальних коефіцієнтів.

Так, жителі Житомирщини, які зможуть і надалі отримати медичну допомогу у будь-якому закладі охорони здоров’я незалежно від того, чи вони підписали декларацію з лікарем, чи ще продовжують його шукати. Адже всі заклади продовжать отримувати бюджетне фінансування.

До кінця цього року медзаклади, які уклали угоди з НСЗУ, будуть отримувати кошти за двома механізмами. За базовим тарифом 370 грн на людину на рік із застосуванням вікових коефіцієнтів — за пацієнтів, які підписали декларації. Додатково заклади отримуватимуть по 240 грн за пацієнтів, які мешкають на території обслуговування закладу, однак ще не підписали декларацію про вибір лікаря. Заклади охорони здоров'я, які тільки мають намір підписати договори з НСЗУ, у третьому кварталі отримуватимуть фінансування за принципом медичної субвенції. «Тобто через прямі виплати чи механізм медичної субвенції держава продовжує оплачувати медичне обслуговування кожного українця», - звертають увагу в ОДА.

«Ваш дільничний терапевт може попросити вас обрати його і підписати декларацію з ним, щоб продовжити вас обслуговувати. Але рішення, кому довірити своє здоров’я, залишається за вами», - підкреслюють в облдержадміністрації.

Житомирщина входить до п’ятірки лідерів у впровадження медичної реформи, яка продовжується майже 6 місяців на первинній ланці медицини.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0