В Житомирі планують побудувати завод з переробки сміття

2017-10-09, 16:32
  0     0

За повідомленням Житомир.Life з посиланням на директора КП «Центр інвестицій» Валерія Горба, 5 інвесторів з різних країн світу хочуть вкласти кошти і побудувати сміттєпереробний завод. завод. Наразі з усіма фірмами ведуться переговори.


Не дивлячись на обіцянки житомирської влади, які почалися ще на початку 2000-х років, знайти інвесторів та побудувати такий необхідний для міста завод, всі спроби залишалися тільки порожніми словами. І зараз з'явилася надія на втілення проекту. Мер разом з директором комунального підприємства активно проводить переговори з іноземними інвесторами.

«Переговори дійсно ведуться вже протягом тривалого часу. Вже є певні напрацювання. Переговори ведуться з кількома інвесторами з різних країн. Це Австрія, Німеччина, Польща, Китай і Франція. Зараз одна з компаній запропонувала 2,5 млн євро для будівництва цього заводу. Як тільки ці переговори перейдуть до конкретних дій, тобто підписання угод, договорів і т.д., ми обов'язково повідомимо про здійснення цих кроків », - зазначає Валерій Горб.

Житомирським полігоном твердих побутових відходів щодня приймаються тонни сміття та навіть не зважаючи на численні порушення і заподіяну шкоду екології, які вже неодноразово фіксувала екологічна інспекція, його робота триває.

«Щоб уникнути катастрофи, яка не так давно сталася у Львові, нам необхідно побудувати сміттєпереробний завод. Під час переговорів було обговорено багато конкретних кроків. Йшлося про будівництво заводу, який міг би за кілька років переробити наш сміття і приймати на переробку сміття з інших міст. Були варіанти будівництва заводу виключно для потреб Житомира. Якщо говорити про сміттєпереробний завод в межах міста, то він повинен забезпечувати переробку всього сміття міста Житомира. Я особисто не прихильник того, щоб хтось привозив сюди сміття з інших міст, адже полігон знаходиться в житловій зоні, тому він повинен забезпечувати виключно потреби міста », - інформує директор комунального підприємства.

2,5 млн євро не є тією сумою, яка забезпечить будівництво сміттєпереробного заводу в Житомирі, тому влада міста планує залучати додаткові інвестиції та інвесторів, що допоможуть у вирішенні проблеми зі сміттям. За попередніми підрахунками для будівництва заводу в Житомирі необхідно 30 млн євро.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0