До перших класів Нової школи підуть понад 15 тисяч учнів

2018-08-30, 17:06
  0     0

Нова українська школа - це новий Державний стандарт, нові програми початкової школи, новий освітній простір, рівний доступ до якісної освіти. І 15602 учнів першого класу з 1 вересня будуть навчатися по-новому.


Про це повідомила начальник управління освіти і науки ОДА Лариса Шевчук під час підсумкової колегії освітян.

«Нова українська школа в Житомирській області - це 861 школа, 952 перших класи, 15602 учня-першокласника. Для того, щоб краще і цікавіше працювалося, Житомирщина отримала безкоштовні конструктори Lego «Шість цеглинок» для кожного першокласника і 1 237 наборів «LEGO Play Box». Також для перших класів будуть закуплені ноутбуки, багатофункціональні пристрої (кольоровий принтер, сканер, ксерокс) і ламінатори. У комп'ютери будуть завантажені дидактичні матеріали для вчителя. Зараз проходять тендерні процедури», - зазначила Лариса Шевчук.

Лариса Шевчук зазначила, що  на Житомирщині вже є приклади того, як нова українська школа змінює учнів.
 
«4 навчальні заклади у минулому році пілотували проект Нової української школи: Романовська гімназія, Житомирська школа №28, Новоград-Волинський колегіум і Коростенський міський ліцей. І випускники цих перших класів зовсім інші, не такі, як їх ровесники. Вони веселі, розкуті, вільні, можуть говорити, діяти, вони свідомо роблять власні висновки в різних життєвих ситуаціях. Зараз вчителі цих пілотних класів стали хорошими тренерами для колег », - відзначила Лариса Шевчук.

Також, важливим елементом Нуш є перепідготовка вчителів. Проходять навчання і вчителя перших класів, і вчителі іноземних мов, які працюють з молодшими дітьми.

«Не нові стіни або сучасне обладнання змінять освіту. Все залежить від вчителя, від його підходів. Він уже буде працювати по-новому. Чи не стояти біля дошки або на кафедрі сонцем для учнів, а бути з ними ближче, біля них, сісти з ними разом на килимок, щось розповісти. Звичайно, злам не відбудеться відразу, але у нас всі вчителі перших класів проходять різні вчення, і тепер справа за практичним втіленням», - зазначила начальник управління.

Ще однією складовою Нуш є зміни, які відбуваються зовні.
 
«Якщо ми говоримо про Нову українську школу, то це новий освітній простір, який створюється. Це яскраво забарвлені школи, сучасно оформлені класи. Складний процес в цьому - зміна звички, менталітету, коли всі хотіли фарбувати школи в бежевий або сірий колір, - Житомирщина вже пройшла. І якщо ви бачите десь здалеку яскраву різнобарвну будівлю - можна з точністю сказати, що це школа. Радує, що в школах вже можна побачити яскраві меблі, м'які пуфи, кольорові крісла-мішки. Все це допомагає учням відчувати себе комфортно, бути більш вільними», -  підкреслила Лариса Шевчук.

З вересня цього року першокласники будуть вчитися за 12-річною програмою. Тривалість уроків  в початкових класах буде 35-40 хвилин. У 1 класі домашніх завдань не буде. Скасовуються важкі шкільні портфелі. Оцінок не буде до 3-го класу. Успіхи дитини будуть записуватися в «портфоліо досягнень».

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0