Школярі Житомищини не вчитимуть "Християнську етику" як обов'язковий предмет

2018-09-20, 12:00
  0     0

У концепції нової української школи, яка почала працювати з початку цього навчального року,  немає обов’язкових рекомендацій щодо вивчення першокласниками  предмету «Християнська етика».

Про це в ефірі Громадського радіо повідомив заступник директора Інституту модернізації змісту освіти при Міністерстві освіти і науки України Роман Шиян.

«Зараз в контексті нової української школи ми оминули це питання. Тобто першокласники не вивчатимуть як рекомендований курс предмет «Християнська етика». Тепер це буде певний виклик для тих шкіл, що уже мають це традиційно», — зазначив Роман Шиян.
Також Шиян додав, що історія цього предмету почалася ще у в 90-х роках минулого століття. Тоді обласні ради західних областей України рекомендували школам скеровувати вільні години саме на вивчення предмету «Християнська етика». До його викладання залучали людей із педагогічною та богословською освітами. Це викликало деякі спірні питання у викладанні, бо вчителі не завжди зберігали світський характер предмету. Тобто не відокремлювали власну віру та переконання від теоретичних відомостей, розповів Шиян.

Нагадаємо Житомирська обласна рада 12 вересня проголосувала за звернення до Верховної Ради та Міністерства освіти і науки з пропозицією запровадити релігійні уроки в навчальних закладах. Натомість, житомиряни розпочали збір підписів проти проведення релігійних уроків на сайті електронних петицій міської ради. За 6 днів петиція набрала понад 70% голосів.

За матеріалами Громадського радіо.
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0