Україна не заборонятиме імпорт російської гречки - Мінагро

2018-09-21, 17:24
  0     0

Дешева російська гречка переробляється в Казахстані і вже звідти надходить на український ринок, однак забороняти імпорт цієї гречки Україна не збирається.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на першого заступника міністра аграрної політики та продовольства Максима Мартинюка.
"У Росії відбуваються процеси екстенсивного землеробства. Вони в Алтайському краї вводять в оборот нові площі, і, відповідно, першою культурою, яка там висівається, є гречка. І, звичайно, вона там дешева з точки зору ціни. А на півночі Казахстану, на кордоні з РФ, збудовано великий завод, який цю дешеву алтайську гречку вивозить із Росії і там уже виготовляє з неї крупу", - розповів Мартинюк.
За його словами, в Мінагро вивчили цю ситуацію і вирішили, що вводити ембарго на подібний продукт недоцільно через можливе зростання ціни на українському ринку.

Перший заступник міністра розповів, що в Україні гречка перетворилася в нішеву культуру. Сьогодні відбувається нарощування посівних площ гречки лише в сегменті органічного виробництва. А що до валового збору, то скорочення посівних площ зумовлене високим минулорічним врожаєм, залишки від якого досі є на полицях українських магазинів. 
"До того ж агрономи використовують гречку для сівозміни, і нижче певного рівня виробництво гречки в Україні ніколи не опуститься. Тож дефіциту гречки в Україні немає", - підсумував Мартинюк.  

Раніше повідомлялося, що посіви гречки в Україні у 2019 році можуть скоротитись через інтервенцію неякісної гречаної крупи з Росії.

За матеріалами Економічна правда


Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0