Житомирська область є одним із лідерів по формуванню об'єднаних територіальних громад

2017-10-19, 10:24
  0     0

Житомирщина увійшла до лідерів по децентралізації та займає друге місце в рейтингу по формуванню ОТГ. Відповідні дані моніторингу реформи децентралізації оприлюднив Мінрегіон.


Результати реформи можна побачити в об'єктивних показниках і цифрах, повідомляє на своїй сторінці в Facebook Віце-прем'єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко.

«Перша п'ятірка в рейтингу областей щодо формування ОТГ виглядає так: Хмельницька, Житомирська, Чернігівська, Волинська, Дніпропетровська області. Надходження до загального фонду всіх місцевих бюджетів України за 9 місяців цього року склали 134,9 млрд грн. Якщо порівнювати з минулим роком, то приріст склав 31,1 млрд грн або + 29,8%. Власні доходи місцевих бюджетів 366 об'єднаних територіальних громад зросли в 1,8 раза або на 2,8 млрд грн і склали 6,3 млрд грн », - зазначив Геннадій Зубко.

Також віце-прем'єр відзначив, що децентралізація у сфері освіти також має помітні зміни.

«У порівнянні з минулим місяцем в Україні на 26 опорних шкіл стало більше. Тепер їх налічується 441, з яких 135 створені в об'єднаних територіальних громадах», - повідомив чиновник.

Нарощує темпи і такий інструмент розвитку як співпраця територіальних громад. В минулому місяці близько 30 громад уклали 9 угод щодо співпраці. В цілому по Україні укладено 104 договори про співпрацю, сторонами яких є 487 громад. Сфери, в яких вони об'єднали зусилля - ЖКГ, благоустрій, пожежна безпека, освіта, охорона здоров'я, соціальне забезпечення.
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0