Лісівники повідомили строки полювання на диких тварин в області

2018-10-26, 11:10
  0     0

27 жовтня 2018 року відкриється сезон облавного та колективного полювання на диких копитних тварин: козулю європейську, кабана дикого, оленів європейського та плямистого. З 3 листопада 2018 року відкривається сезон полювання на зайця-русака. З жовтня по лютий включно дозволено також добування бобра та куниці лісової. При полюванні на вищезазначених тварин дозволяється здійснювати добування лисиці червоної, вовка та єнотовидного собаки.

Про це 25 жовтня у Facebook зазначила прес-служба Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Як повідомляє Житомир.info, завідувач сектору мисливського господарства Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Роман Логвінчук розповів, коли закінчиться сезон полювання на копитних та хутряних звірів.

«Стосовно кожного виду тварин та навіть щодо статі встановлюються окремі строки полювання. Так, на козулю європейську (і на самку, і на самця) дозволено полювати до кінця року, на зайця русака – до кінця січня 2019 року, на бобра, куницю, єнотовидного собаку – до кінця лютого. Окрім того, кожне мисливське господарство (а їх в області 92) встановлює свої строки полювання, однак у межах, дозволених законом», – зауважив Роман Логвінчук.

«Полювання дозволяється здійснювати при наявності відповідних документів на право полювання, а саме: посвідчення мисливця, контрольної картки обліку добутої дичини та порушень правил полювання, дозволу на добування мисливських тварин (ліцензії, відстрільної картки), відповідного дозволу на право користування вогнепальною мисливською зброєю, паспорт на собак мисливських порід, інших ловчих звірів і птахів у разі їх використання під час полювання», – інформує ЖОУЛМГ.

Зазначені документи мисливець зобов’язаний мати під час здійснення полювання, транспортування або перенесення продукції полювання і пред’являти їх на вимогу осіб, уповноважених здійснювати контроль у галузі мисливського господарства та полювання.

Виявлені у мисливця чи мисливського господарства тварини (або їх частини) та знаряддя добування таких тварин, законність набуття яких не підтверджена відповідними документами, вважаються незаконно добутими (ст. 20 Закону України «Про мисливське господарство та полювання»). Особи, винні у незаконному полюванні, несуть адміністративну чи кримінальну відповідальність згідно з чинним законодавством України, – кажуть лісівники.

Також підкреслюється, що забороняється стріляти «на шум», по цілі, яку нечітко видно (під час туману, в сутінках, проти сонця та ін.) При полюванні в густому лісі, очереті потрібно бути особливо уважним, дотримуватись взятого напрямку, частіше підтримувати зв’язок з іншими мисливцями.
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0