Рятувальники розповіли про пожежу у Глобал UA

2018-10-31, 16:02
  0     0

Як повідомляє Житомир.info, в обласному управлінні ДСНС поінформували про деталі виникнення та гасіння пожежі в розважально-торговельному центрі «Глобал». Розповідали про наслідки, роботу системи сповіщення та дії працівників закладу при евакуації відвідувачів.

«Осередок виникнення пожежі - фритюрниця на кухні закладу «Chicken Hut». Ймовірна причина пожежі - це порушення правил експлуатації електропобутового приладу. Перевірка встановила, що пожежа виникла внаслідок загоряння олії у фритюрниці. Вогонь потрапив до витяжної системи, через яку пожежа поширилась на приміщення, що поряд - кафе «Варенична». Внаслідок пожежі було знищено в приміщенні кафе «Варенична»: поліграфічна продукція, облицювання стін та стелі, а в приміщенні закладу «Chicken Hut» - фритюрниця. Під час гасіння фритюрниці, гасити розпечене масло потрібно не вуглекислотним вогнегасником, а порошковим. Коли прибули наші підрозділи, гасіння цієї пожежі здійснювалось піною та водою зі спеціальним змочувачем, який створює відповідну плівку для гасіння жирів. Стосовно системи оповіщення. Всі системи, на момент прибуття наших фахівців, спрацювали. Але кожна система має свій час спрацювання, так звана інерційність. Тобто, не вистачало тієї концентрації диму для пожежного сповіщувача для того, щоб він включив систему оповіщення. Після спрацювання сповіщувача, а їх має бути щонайменше два, щоб виключити можливість хибного сповіщення, вони передають сигнал на систему оповіщення про пожежу, там теж йде затримка приблизно 30 секунд і спрацьовує система оповіщення. Можливо тим самим очевидцям здалося, що пройшло дуже багато часу, але я вам скажу, що часу пройшло небагато, близько 5-7 хвилин вся система спрацювала. Спрацювала навіть система пожежогасіння, яка гасила вже саме приміщення вареничної. До «Мультиплексу» концентрація диму великої потужності не набрала, але я не виправдовую Мультиплекс. Неправильно було спрацьовано і працівниками «Мультиплексу», хоча ми там проводили навчання. В одному з залів трапився інцидент, коли персонал стояв, чекав, не знав як діяти», - зазначив  заступник начальника управління ДСНС України в Житомирській області Олег Шахрай.


Також, заступник головного рятувальника області каже, як діяти очевидцям при виявленні пожежі у торговельному центрі.

«Коли очевидці бачать виникнення пожежі, не потрібно чекати поки спрацює система оповіщення. У кожному торговельному центрі, на кожному об’єкті, де облаштовані системи протипожежного захисту, біля евакуаційних виходів влаштовуються червоні квадратні коробки - це ручний пожежний сповіщувач. Потрібно його натиснути і він моментально приведе систему в дію», -  відзначає заступник начальника управління ДСНС України в Житомирській області Олег Шахрай.Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0