Оголошено тендер на капітальний ремонт вулиці Ціолковського

2017-10-26, 13:02
  0     0

Управлінням комунального господарства знову оголошений тендер, який стосується капітального ремонту вулиці Ціолковського у Житомирі, вартість якого складає 2,7 мільйона гривень. Подавати пропозиції можна до 13 листопада. Така інформація розміщена в оголошенні про проведення відкритих торгів на сайті електронних закупівель Prozorro. Тендер, якій був оголошений у жовтні був скасований, через те, що було подано менш як дві пропозиції.


Відповідно до технічної документації, тротуари по Ціолковського планують закласти плиткою, а на проїжджій частині частково оновити асфальт.

«Основна мета цього капітального ремонту – ремонт плитки тротуарів. На дорозі великими картами відремонтують асфальтобетонне покриття, але основна мета ремонту – влаштування тротуарів плиткою. Зараз по Ціолковського лівий тротуар з радянської плитки 30 на 30. Там її більше нема, ніж є», – каже про майбутній ремонт керівник управління комунального господарства Житомирської міської ради Олександр Марцун.

Однак, через те, що не був проведений тендер, капітальні ремонти вулиць Ціолковського та Покровської будуть робити навесні.

«У нас був відмінений тендер по вулиці Покровській тільки з причини, що у двох учасників один і той самий власник. Вони не стали переможцями, перемогла житомирська фірма, але торги все одно відмінили. Потім був тендер, який відмінили через те, що у ньому брав участь один учасник. І від цього більше постраждало місто і мешканці, водії, які будуть до весни їздити по такому дорожньому покриттю. Було два тендери, будемо оголошувати третій – у нас виходу немає. Треба діяти по закону. Тендер проведемо, роботи розпочнемо ті, які можна буде робити в зимовий період, підготовчі роботи, і об’єкт буде перехідним на наступний рік. Ми не зможемо по-іншому. Якщо сума більша, ніж 1,5 млн, іншого варіанту, крім тендера, просто не існує», – зазначає Марцун.

Також він відмічає, що така ситуація повторюється вже не перший раз, коли через недоліки тендерних процедур неможливо вчасно провести ремонти.

«Якби була стабільна економіка, то в тендерах проблеми нема. У тендерах, на мою думку, найбільший недолік – терміни затягнуті. Якщо від прийняття рішення капітального ремонту до надання авансу проходить 2,5 місяці, на мою думку, це не зовсім правильно. Говорив з колегами з Білорусі, то в них найдовший термін – два тижні. Це допустимо. Всі, хто зацікавлений узяти участь у тендері, слідкує за системою Prozorro. І якщо сьогодні з’явилася заявка на якийсь об’єкт, то вони вже через 2-3 дні готові надати свою пропозицію. Витримувати 2 місяці, місяць, 10 днів на оскарження – це дуже багато. Це можна робити набагато швидше», – розповідає начальник управління комунального господарства.

Окрім цих двох вулиць, у Житомирі є ще об'єкти, які повинні були бути відремонтовані у 2017 році, однак поки їх не встигають відремонтувати. Мова йде про вулицю Перемоги (від майдану Короленка до вулиці Каракульної) та проспект Миру лівий бік, що прилягає до ринку Хмільники, від майдану Визволення до Богунського моста).

«Якщо тендери відбудуться до кінця року, то ці об’єкти будуть перехідними на наступний рік. Якщо не відбудуться, то ми будемо їх проводити зимою, щоб на весну мати переможців», – розповідає Марцун.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0