Травмовану рись, яка розгулювала вулицями Житомира, доправили доправили в зоопарк Рівного: як тварина нині почувається

2019-01-29, 16:37
  0     0

Екологи наголошують: власнику, від якого втекла рись, загрожує кримінальна відповідальність

До Рівненського зоопарку привезли рись, яка ще кілька днів тому гуляла Житомиром. Ветеринари дійшли висновку, що звір жив у неволі, звідки, ймовірно, втік. Власників хижака так і не знайшли. До речі, за незаконне утримання червонокнижної тварини їм загрожує кримінальна відповідальність. У Рівному хижак уже майже освоївся. Його провідала знімальна група "5 каналу".

"Вона приїхала, то була під легкою седацією, майже вийшла з наркозу. Чудово зайшла до нас у клітку, обнюхала все, стресу тварина не мала, підійшла, попила води", – пригадує заступниця директора зоопарку Ірина Оліферук. 

У Рівненському зоопарку розповідають – це дорослий самець. Орієнтовно йому три роки. Фахівці діагностували в рисі перелом лапи. В Житомирі його назвали Борькою. Найвірогідніше, тварину утримували в неволі від народження. Тож через те, що вона мало рухалася, звикнути до життя у природних умовах вже не зможе.

"Тварина не з природи однозначно, бо не в стресі, їй комфортно у спілкуванні з людьми. Вона, мабуть, утримувалася на території приватного господарства. Контакт з нею легкий і простий", – пояснює директор зоопарку Олег Павлюк.

Екологи наголошують: власнику, від якого втекла рись, загрожує кримінальна відповідальність. Адже тварина занесена до Червоної книги.

На території Полісся їх залишилося менше сотні. Утримання рисі в неволі карається законом – порушнику загрожує адміністративна та кримінальна відповідальність.

У Рівненському зоопарку тварина пробуде місяць, саме стільки триває карантинний період. Тут рисі зроблять всі необхідні щеплення, а потім вирішуватимуть, чи переселяти тварину до іншого зоопарку.


Джерело 5
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0