Нестача субвенції на заробітну плату освітянам становить майже 30 млн грн

2019-02-12, 10:48
  0     0

6 лютого 2019 року Кабінет Міністрів України затвердив зміни до формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами.

Відповідна постанова набрала чинності з дня її опублікування та застосовується з 1 січня 2019 року.

Як повідомляє Житомир.info, заступник директора департаменту освіти Житомирської міської ради Світлана Ковтуненко пояснила, що це означає та на яку субвенцію – більшу чи меншу, ніж у минулому році може розраховувати житомирська освіта.

«На сьогодні недостатність (субвенції) по закладах загальної середньої освіти складає 29,6 мільйона гривень. Це недостатність по заробітній платі. З 1 вересня 2018 року в нас стало більше на 22 класи і на 1334 учня, які не враховані в розподілі цієї субвенції. Це майже ті кошти, які нам недодали на того учня, який сьогодні навчається. А формувалася освітня мережа рік тому – беруться дані станом на 1 січня, а коли формуються перші й десяті класи, вони завжди змінюються. І сьогодні в нас збільшення не лише по перших і десятих класах, а по всій мережі – як я сказала, на 1334 учні. Множимо цю кількість на 11074 гривні – субвенція, яка дається державою – скільки нам недодали на «рівному місці». Не дали субвенції на поділ класів, дали лише половину – треба 59 мільйонів, дали 30,5 мільйона. Недодали на групи продовженого дня. Сьогодні в місті 142 ГПД, які повинні оплачуватися з бюджету. Ми вже не говоримо про індивідуальне навчання. Це великі кошти, якими на сьогодні не забезпечений не тільки Житомир, а й інші обласні центри. Просто де у кого більший бюджет розвитку, там виділяється більше на освіту. У нас же, якщо повністю забезпечити заробітною платою медиків і освітян, то ніякий розвиток місту не «світить», - розповіла Світлана Ковтуненко.


Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0