З березня понад 80 % пенсіонерів Житомирщини отримають підвищені пенсії

2019-02-19, 15:30
  0     0

Як інформує прес-служба Житомирської обласної державної адміністрації, з 1 березня цього року в Україні будуть проводити перерахунок та осучаснення пенсійних виплат. 82% пенсіонерів Житомирської області можуть розраховувати на підвищення пенсії.

Згідно з повідомленням департаменту праці, соціальної та сімейної політики ОДА, за попередньою інформацією перерахунок пенсії з 1 березня 2019 року буде проведений для 315 тисяч пенсіонерів, що складає 82% від їх загальної кількості (382,8 тис.). Середній розмір підвищення очікується в сумі 162 грн. На дані цілі спрямують додатково понад 51 млн грн.

За інформацією Головного управління пенсійного фонду України в Житомирській області, середній розмір пенсії на Житомирщині становить 2 тис. 311 грн 97 коп.

З 1 березня цього року в Україні відбуватиметься осучаснення та автоматичний перерахунок пенсійних виплат. За інформацією Кабінету Міністрів України, у результаті осучаснення розмір пенсій зросте на 17-20%. Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко зазначає, що починаючи з 2019 року, пенсії будуть перераховуватися щорічно в автоматичному режимі. Відтепер кожного року 1 березня буде проводитися осучаснення пенсійних виплат. Це вперше за останні 5-7 років гарантуватиметься осучаснення пенсій всім категоріям громадян.

Довідково. На виконання статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з 1 березня 2019 року запроваджено автоматичний перерахунок раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачені страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії. Перерахунку підлягатимуть пенсії, які призначені до 31 грудня 2018 р. Про це  повідомляє департамент праці, соціальної та сімейної політики ОДА.

Згідно з проектом Постанови Кабінету Міністрів України про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» прогнозований коефіцієнт збільшення становитиме 1,17.
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0