В області з'являться амбулаторії нового типу

2019-02-27, 15:56
  0     0

Як інформує прес-служба Житомирської обласної державної адміністрації, вже незабаром у 22 селах Житомирської області з’являться сучасні медичні заклади європейського зразка – амбулаторії загальної практики — сімейної медицини. 


Амбулаторія нового зразка – це одноповерхова сучасна будівля з великими прозорими вікнами та скляними дверима. Біля закладу облаштована парковка, зона відпочинку, озеленення. Важливо те, що амбулаторії будуються з врахуванням безбар’єрності. Такі АЗПСМ будуть доступними та зручними для кожного.

У залежності від кількості пацієнтів, на яких розрахована амбулаторія, буде в ній кількість медичних кабінетів та маніпуляційних кімнат, залів очікування. Одразу після того як пацієнт переступить поріг майбутньої амбулаторії перед ним відкриється світлий та просторий хол, в якому тепло, зручно чекати своєї черги, у випадку потреби. У закладі будуть розмежовані кабінет лікаря та кабінет щеплень, маніпуляційна, процедурна. Також відведуть кімнати для медичного персоналу.

Сучасні амбулаторії будують з внутрішніми санвузлами, окремими для пацієнтів та лікарів. Кожен такий заклад буде облаштований сучасними простими та мобільними меблями. Кабінет лікаря обов’язково оснащений комп’ютерним обладнанням. Медичний заклад приєднаний до мережі Інтернет.

Амбулаторія нового зразка матиме водопостачання, каналізацію, вентиляцію, кондиціювання, якісне освітлення, автоматичну охоронну сигналізацію.

За типовими проектами, запропонованими Мінрегіоном, внутрішнє оздоблення приміщень медзакладу повинно відповідати їх функціональному призначенню. Поверхні стін, стель та перегородок мають бути гладкими, без щілин і дефектів, легкодоступними для вологого прибирання і дезінфекції (у приміщеннях з асептичним режимом роботи). Робочі місця мають бути розташовані за принципом, відповідно до якого на шляху відвідувача до робочого місця має бути не більше двох дверей.

Сімейний лікар майбутньої амбулаторії у с. Високе Наталія Сахненко каже, що чекає на нову амбулаторію. Адже там буде водопостачання, каналізація, всі зручності для роботи.

«Підтримую медичну реформу в країні та ініціативу Президента. Адже дійсно потрібно змінювати умови праці лікарів у селі. Завдяки підписаній кампанії ми змогли дещо покращити фінансове забезпечення медиків», - зазначає пані Наталія.

Вона також розповідає, що відчуває розвиток та реформування у медицині, та разом зі своїм медичним колективом прагне нових змін. Наталія Сахненко вже підписала понад 1800 декларацій з пацієнтами. Нова амбулаторія буде обслуговувати населення Високівської ОТГ – 2500 жителів.

«Приємно, що амбулаторії будуть мати власний службовий автотранспорт, який допомагатиме надавати медичні послуги вчасно», - каже сімейний лікар.

У майбутній амбулаторії у с. Високе попередньо працюватимуть сімейний лікар, медсестри, бухгалтер. Для кожної майбутньої амбулаторії на Житомирщини вже придбали автомобілі Renault.

Змінюватиметься, зміцнюватиметься та оновлюватиметься і матеріально-технічна база амбулаторій нового типу. Так в таких закладах сімейної медицини будуть:

- набір лікарських засобів та медичних виробів для надання медичної допомоги при невідкладних станах;

- апарат визначення рівня глюкози крові у комплекті (глюкометр, смужки, одноразові ланцети, одноразові рукавички);

- таблиці для перевірки гостроти зору;

- медичний ліхтарик;

- пікфлуометр;

- молоточок неврологічний;

- пульсоксиметр портативний;

- отоофтальмоскоп;

- ваги для дітей;

- ваги для дорослих;

- ростомір;

- стетофонендоскоп;

- термометр (для вимірювання температури тіла), в тому числі цифровий або інфрачервоний;

- тонометр з малими, середніми і великими манжетами;

- витратні матеріали одноразового використання;

- нібулайзер;

- програмно-апаратний комплекс для телеметрії та телемедичного консультування;

- електрокардіограф.
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0