Житомирщина отримає майже 46 млн грн субвенції на обладнання для першокласників та навчання вчителів

2019-02-28, 15:44
  0     0

Уряд розподілив та направив в регіони 1,215 млрд гривень на навчання вчителів та закупівлю обладнання для першокласників, які навчатимуться у школі в межах реформи Нова українська школа у 2019-2020 навчальному році.


Дану постанову було прийнято 27 лютого 2019 року – повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки.

«Напередодні цього навчального року ми мали великі проблеми з затримками в закупівлях обладнання для Нової української школи. Торік ми спрямували цей мільярд на новий освітній простір у квітні, сподіваючись, що органи місцевого самоврядування зможуть оперативно використати ці кошти. На жаль, так не сталося. Тому цього року ми відправили кошти ще на 2 місяці раніше. Тобто на місцях матимуть півроку, щоб підготуватися до нового навчального року. Однак я закликаю місцеві органи самоврядування не зволікати і вже зараз розпочинати підготовку до закупівель, кожен день важливий. Наші першокласники мають 1 вересня прийти у готову до роботи школу – це наша з вами спільна відповідальність», – зазначила міністр МОН Лілія Гриневич.

Передбачається, що, як і торік, ці кошти використовуватимуться на засадах співфінансування. Так, обласні центри повинні будуть докласти не менше 30% власних коштів (формула 70 на 30), райони і ОТГ – не менше 10% (формула 90 на 10), а гірські території та населені пункти на лінії зіткнення – лише 5% (формула 95 на 5).

Загальний обсяг субвенції на обладнання – 950 млн грн – розподілятиметься на закупівлю меблів, дидактичних матеріалів, комп’ютерів та музичних інструментів: 25% буде спрямовано на закупівлю дидактичних матеріалів; 40% буде спрямовано на закупівлю сучасних меблів для початкових класів; 35% піде на закупівлю музичних інструментів, комп'ютерного обладнання, відповідного мультимедійного контенту для НУШ.

Зазначається, що розподіл субвенції здійснюється з урахуванням кількості початкових шкіл в адміністративно-територіальній одиниці. Ще 260 млн грн цієї субвенції буде спрямовано на підвищення кваліфікації вчителів, що братимуть перший клас у 2019-2020 навчальному році.

Відповідно до розподілу, Житомирська область повинна отримати 45 млн 618,9 грн субвенції: 35 млн 929,3 тис. грн – на закупівлю обладнання та 9 млн 689,6 тис. грн – на підготовку вчителів.


МОН інформує, що Урядом також створена Координаційна рада, яка допоможе впроваджувати реформу НУШ на місцях, зокрема контролюватиме використання виділених коштів.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0