Директор водоканалу прокоментував підвищення тарифів

2019-02-28, 15:31
  0     0

28 лютого, виступаючи на прес-конференції директор КП «Житомирводоканал» Андрій Нікітін розповів, що 1 березня 2019 року зросте вартість на водопостачання та водовідведення.

«У нашій країні відбулися зміни щодо ринку електроенергії з 1 січня 2019 року було прийнято закон щодо нових правил укладання договорів на постачання електроенергії. У зв’язку з цим ціни на електроенергію підвищились, і ми маємо враховувати це в нашому тарифі. Окрім електричної енергії одним із чинників зростання тарифу – це зростання вартості реагентів. На сьогоднішній день – це два основних компоненти, які вплинули на підвищення тарифу», - зазначив Андрій Нікітін.


Також він розповів, яким чином зросте тариф та для кого:

«Тариф для окремих домогосподарств, окремих будівель та приватних будинків, який діє на сьогодні складає 16,368 грн/м3. Запланований тариф на 2019 рік складає 17,84 грн/м3, тобто збільшення відбудеться на 1,48 грн/м3 або на 9%. Тариф для мешканців багатоквартирних будинків на сьогодні складає 17,040 грн/м3, а з першого березня збільшиться на 1,51 грн/м3 або на 8-9%, і складатиме 18,55 грн./м3».

Він зазначив, що 20 % населення міста Житомира мешкає в окремих будинках, а 80 % у багатоквартирних будинках.

«Середнє навантаження по воді на одного мешканця складатиме плюс 5 грн. Для одного домогосподарства або однієї квартири навантаження складатиме приблизно 11 грн, що складатиме середню розрахункову витрату води помножена на підвищення її вартості», - розповів Андрій Нікітін.

Також є додаткові чинники зростання тарифів на послуги з водопостачання і водовідведення:

Зростання витрат по сплаті податків;

Зростання витрат на амортизаційні відрахування;

Зростання витрат на електроенергію;

Зростання витрат на реагенти;

Передбачено кошти на погашення кредиту Світового банку.

Структура тарифу на централізоване водопостачання та водовідведення можна переглянути нижче.Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0