В екосистемах області сталося вже понад 500 пожеж – рятувальники вкотре закликають не випалювати сухотрав’я

2019-04-02, 16:37
  0     0


На Житомирщині спостерігається справжній пекельний бум. Тільки 31 березня зареєстровано 50 пожеж, із яких 32 – це займання сухої трави на площі понад 58 гектарів. Горить суха трава на полях, вздовж доріг, сміття на присадибних ділянках і відкритій території. Суха вітряна погода сприяє миттєвому поширенню вогню на значні площі. 

Про це йдеться у повідомленні ДСНС України у Житомирській області.

Загалом рятувальниками вже ліквідовано 510 пожежі в екосистемах, вогнем пройдена 1012,7 гектарів території! При спробі самостійного гасіння пожежі від опіків загинула 1 людина на Коростенщині та ще двоє потрапили до лікарень.

Серед резонансних подій – 18 березня вогнеборці врятували від знищення вогнем с. Острови Овруцького району, розташоване в третій зоні гарантованого добровільного відселення. Там чимало порожніх будівель, водночас мешкає кілька десятків жителів. Того дня на полі зайнялася суха трава і сильний вітер сприяв поширенню полум’я у бік житлових будинків. Звісно, у такій місцевості помітити і сповістити про пожежу вчасно рідко вдається. Тож на час прибуття рятувальників вогонь вже встиг охопити п’ять господарчих будівель, чотири  нежилі будинки та гараж. Окрім пожежних розрахунків ДСНС до гасіння довелося залучити і працівників від лісгоспу та підрозділ місцевої пожежної охорони села Словечно. Загалом пожежу приборкували понад 6 годин, працювало 5 одиниць пожежної техніки. Ускладнювало гасіння сильний вітер та хаотичне розміщення будівель на площі близько 20 гектарів, на які існувала загроза перекидання вогню. Однак спільними зусиллями вдалося врятувати будівлі та зупинити подальше поширення вогню вглиб села.

Доки триває пожеже небезпечний період, рятувальники закликають громадян відмовитись від спалювання сухої трави, листя та інших рослинних залишків, адже вітряна погода сприяє миттєвому поширенню вогню на значні площі!

У вихідні дні чимало пожеж виникають через необережне поводження громадян з вогнем під час відпочинку на природі, – розповідає начальник Коростенського міськрайонного відділу ДСНС Сергій Рудзік. – Приміром, у Коростені компанія молоді розвела багаття на природі, аби посмажити шашлик. Люди не врахували пориви віру та суху погоду,– Автомобіль «Хонда», на якому вони приїхали, хлопці не відігнали подалі від багаття. А тим часом пішли у ліс, коли ж повернулися – жар від багаття, підхоплений вітром, запалив суху траву і перекинувся на автомобіль. Як наслідок – авто згоріло вщент. Також прибирання присадибних ділянок зі спалюванням сміття призводить до значних  пожеж і перекидання вогню не тільки на господарські, а й житлові будинки. І зрештою, третя причина – це зумисне випалювання сухостою на полях. Бо хтось вважає, що це підвищує родючість ґрунту, хтось таким чином бореться з бур’янами. А такі ніби «невинні» на перший погляд спалювання, призводять до масштабних пожеж, знищують оселі та загрожують життю людей, і взагалі усього живого. Особливо страждають новонароджені зайчата та їжаки! Швидкість поширення вогню надзвичайно висока, тому локалізувати такі пожежі на відкритих територіях дуже важко. Створюється величезна загроза лісовим масивам, якими багата наша область. Разом з лісниками нині ми працюємо у посиленому режимі.

Екологи наголошують, що регулярні підпали зменшують біорізноманітність та порушують природну рівновагу. Гинуть корисні комахи та черв’яки, що знищують шкідників та беруть участь у ґрунтоутворенні. І такі пожежі призводять до погіршення якості ґрунтів та, як наслідок, до зниження урожайності. До того ж разом з сухою рослинністю можуть горіти залишки добрив, пестициди та небезпечне сміття. Цей дим є отруйним та дуже шкодить здоров’ю людей і живих організмів.

Слід пам’ятати, що спалювання сухої трави, опалого листя та інших рослинних залишків без дозволу відповідних органів заборонене законодавством України. А за самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачена адміністративна та у складних випадках і кримінальна відповідальність.

Нагадаємо, лісівники Житомирщини закликають не випалювати суху рослинність на полях, адже весняні підпали знищують комах, їх личинки, лялечки; горять кладки і місця гніздування птахів, крім того  суттєво погіршується стан  довкілля.

Джерело Час Полісся

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0