На Житомирщині перевірили ізолятор тимчасового тримання. ФОТО

2019-04-15, 15:44
  0     0

В рамках реалізації національного превентивного механізму моніторинговою групою здійснено візит до ізолятора тимчасового тримання № 2 смт Лугини ГУНП в Житомирській області та виявлено порушення.

Про це 15 квітня поінформував  сайт Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Під час візиту монітори конфіденційно поспілкувались з однією особою, яка відбувала адміністративний арешт. Скарг на умови тримання, харчування утримувана особа не висловлювала.

«Моніторами встановлено, що умови тримання в ІТТ є такими, що принижують людську гідність та порушують права людини. Житлова площа у двох з трьох наявних камер не відповідає національним та міжнародним стандартам. В усіх камерах недостатнє природне освітлення. Вікна камер не обладнані кватирками, що унеможливлює доступ до свіжого повітря. Перегородки кабін санвузлів не обладнані належним чином, а камери відеоспостереження встановлені таким чином, що санвузли знаходяться в їх полі огляду», - зазначається у повідомленні.

Також, під час візиту було  встановлено, що в ізоляторі тимчасового тримання не дотримується право на належну медичну допомогу та охорону здоров’я.

«Штатним розписом не передбачена посада медичного працівника. Жоден з працівників ІТТ не проходив спеціальних навчань з надання домедичної допомоги та не має відповідного сертифікату. Обладнання кабінету слідчих і адвокатів не відповідає вимогам інструкції про роботу ізоляторів тимчасового тримання. Зокрема, немає технічних засобів для проведення дистанційного провадження, вікна у сусіднє приміщення із заскленням поляризованим склом», - повідомляють на сайті.

Водночас моніторингова група відзначила, що всі камери ІТТ забезпечені гарячим та холодним водопостачанням.Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0