Трасу Київ-Чоп перекриють мешканці Житомирщини через забруднення річки Хомори відходами з паперової фабрики (ВІДЕО)

2019-04-17, 16:49
  0     0

Мешканці Новограда-Волинського заявили про свої наміри перекрити трасу міжнародного значення Київ-Чоп 25 квітня на знак протесту проти скиду відходів з паперової фабрики "Понінківська картонно-паперова фабрика – Україна" до річки Хомора. Про це повідомила голова місцевого осередку "Стоп корупції" Вікторія Псьота.


Відповідний пост був зроблений в групі для місцевих мешканців "Звягель" у Facebook.

"Громада Звягеля підтримує перекриття траси Київ-Чоп 25 квітня о 10:00 у зв'язку зі скидами. Прохання долучитись і підтримати акцію", – написали в спільноті.

Як зазначили в Державній екологічній інспекції Поліського округу у Facebook, їх теж непокоїть стан річки Хомора.

"Річка забруднюється зі сторони Хмельницької області стоками ТОВ "Понінківська картонна-паперова фабрика – Україна". 27 лютого 2019 року члени комісії Техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Житомирської обласної державної адміністрації спільно з представниками Державної екологічної інспекції України побували на очисних спорудах вищезазначеного підприємства, але висновок один – варто очікувати подальшого забруднення річок Житомирщини", – зазначили в інспекції.

За результатами другої перевірки, у порівнянні з обстеженням, яке відбувалось 12 лютого поточного року, візуально стан річки Хомора не змінився.

"У річищі водойми наявна невідома речовина сірого кольору та відчувається неприємний запах. Вміст розчиненого кисню в річках Хомора та Случ в межах норми. Про результати досліджень відібраних проб води буде повідомлено додатково", – зазначили в повідомленні.

Водночас обурені мешканці діляться у соцмережах кадрами забрудненої водойми.


"Черговий скид ТОВ "ПКПФ-УКРАЇНА" в річку Хомора. Це доказ того, що фабриці й владі наплювати на людей, сьогодні після вчорашнього скиду в м. Баранівка в р. Случ, в яку впадає р. Хомора, було повно дохлої риби. Фабриці байдуже на це і там продовжують скидати свої нечистоти в річку. Сьогодні мертва риба в Баранівці, а завтра що – в Новограді?" – написав користувач Олександр Коваленко й додав відео.

Джерело СтопкорДодавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0