Свідоцтво про народження дитини можливо буде отримати через інтернет

2019-06-12, 15:50
  0     0

В Україні була розроблена нова законодавча ініціатива, яка спрощує процедуру реєстрації новонароджених - закон дасть можливість батькам замовити пакет послуг за принципом "єдиного вікна" без необхідності заповнювати реєстраційні форми, проводити оплату чи відвідувати установи. 


В Україні в цілому, і  в Житомирі зокрема значної популярності набула послуга видачі свідоцтв про народження дитини безпосередньо в пологовому будинку. За п’ять місяців цього року працівниками Житомирського міськрайонного відділу ДРАЦС ГТУЮ  міста вручено 860 свідоцтв.

Міністерство юстиції України розробило нову законодавчу ініціативу, яка спрощує процедуру реєстрації новонароджених: законопроект, який дасть можливість батькам замовити пакет послуг за принципом "єдиного вікна" без необхідності заповнювати реєстраційні форми, проводити оплату чи відвідувати додаткові установи. 

Пакет сервісів під умовною назвою "Електронне малятко" — це:

- державна реєстрація народження дитини; 

- реєстрація місця проживання малюка; 

- визначення походження народженої дитини, батьки якої не перебувають у шлюбі між собою;

- призначення допомоги при народженні дитини;

- реєстрація новонародженого в електронній системі охорони здоров’я; - реєстрація дитини у реєстрі платників податків; 

- визначення належності дитини до громадянства України; 

- присвоєння дитині унікального номеру запису в Єдиному державному демографічному реєстрі; - видача посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї.

Таку заяву можна подати як в органі державної реєстрації актів цивільного стану, так і в закладах охорони здоров’я та через ЦНАПи, які долучаються до цього проекту. Батьки можуть подати заявку в електронному вигляді.

Система працюватиме дуже просто: батьки через електронний кабінет у себе вдома ідентифікують свою особу електронним ключем і подають одну заявку, в якій вказано ім’я дитини і ті послуги, які вони хочуть отримати.

Заявку опрацьовують відповідні державні органи, а батьки отримають послугу без необхідності відвідувати різні державні установи.

Запровадження даної послуги дасть можливість громадянам України вирішити, яким чином вони хочуть отримати повний спектр послуг щодо реєстрації народження дитини — вербальний чи електронний.
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0