У Житомирі змінять підхід до збирання сміття

2017-12-07, 15:00
  0     0

На одній з найближчих сесій міської ради буде розглядатись програма збору твердих побутових відходів. Вона стосується будівництва сміттєпереробного заводу та нового підходу до збору побутових відходів в центральних мікрорайонах міста. Про це «Інсайдеру Житомира» повідомив заступник міського голови Сергій Кондратюк.

Програма передбачатиме два основні напрямки. Перший – пошук інвестора і виготовлення проекту сміттєпереробного заводу. Наразі у міської влади є 10 пропозицій. «Нам пропонують різні підходи спалення чи переробки. Потрібно визначитись, що буде краще для Житомира. Площадку під це знайшли, тепер потрібно розробити техумови, проекти і почати рух. Це важливо також тому, що з 2018 року ми, за законом, не маємо права приймати на полігон несортоване сміття. Тому переробний завод потрібен», - розповів заступник мера.

Другий напрямок програми – збір побутових відходів з підземним зберіганням. В землі будуть облаштовані бетонні сховища для контейнерів. Зараз розглядаються деталі роботи таких сховищ, але вже наступного року будуть обладнані перші з них, замість звичних майданчиків. Найімовірніше, почнуть  з центру міста та мікрорайонів, де наступного року змінюватимуть комунікації.

Також за словами Сергія Кондратюка є проблема з великогабаритним сміттям, оскільки в тарифах його вивезення не передбачено. Що ж до засмічення ним прибудинкових територій, то тут плануються залучити муніципальну поліцію, яка, за законом може накласти штраф від 340 до 1340 гривень для фізичної особи.

В перспективі Житомир також має отримати екологічну програму, яка буде враховувати всі питання цієї сфери від розчищення русла річок до збору та утилізації батарейок.


Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0