У Житомирі порахували безпритульних собак

2019-08-21, 16:26
  0     0


У Житомирі нарахували 1598 безпритульних собак, що на 20% менше, ніж два роки тому.

Про підсумки підрахунку безпритульних тварин інформує пресслужба Житомирської міської ради.

«Можна точно сказати, що в порівнянні з 2017 роком чисельність безпритульних собак у Житомирі скоротилась орієнтовно на 20%. За результатами першого офіційного підрахунку, у місті проживало 2300-2600 особин. Цьогоріч ми нарахували 1598 собак. Зважаючи на похибку, це ще +300-400 тварин», - розповіла директор КП «Центр захисту тварин» Олександра Мельник.

За інформацією міжнародної онлайн-платформи «Animal-id.info UA», Житомир один із лідерів за показниками стерилізації безпритульних собак серед українських міст. Відсоток стерилізованих тварин в обласному центрі становить 45-55 %, що свідчить про ефективність реалізації міської програми з регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами.

Водночас кількість не стерилізованих собак, які потенційно мають господарів і перебувають на самовільному вигулі, сприяючи росту популяції вуличних тварин, збільшилася з 4,3 до 6,0%.

«Основною причиною збільшення чисельності собак на вулицях залишається безвідповідальність власників, які дозволяють своїм тваринам вільно гуляти і безконтрольно розмножуватися. Саме тому важливо на законодавчому рівні прописати і впровадити дієві правила реєстрації, утримання та вигулу. Плануємо також продовжити роботу міської програми з безперервної стерилізації. Зараз у місті стерилізовано близько 50% собак. Протягом двох років ми маємо досягнути показника 70%. Тоді ріст популяції зупиниться і почне зменшуватися до комфортної для міста цифри», - додав Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

Джерело Укрінформ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0