Поліцейських Житомирщини вчать протидіяти домашньому насильству

2019-08-28, 15:49
  0     0


Протягом серпня у відділах поліції області пройшли додаткові заняття, організовані та проведені Управлінням превентивної діяльності ГУНП, по вивченню та застосуванню законодавчих підстав для запобігання і протидії сімейному насильству. Загалом навчанням були охоплені до 300 працівників служби превенції.


Як свідчить статистика і щоденні зведення, питання домашнього насильства залишаються актуальними для Житомирщини. Так, з початку року до поліції надійшло понад 5,5 тисяч заяв відповідного змісту, 26 з них були подані дітьми.

Під час перевірок цих повідомлень, а також інших превентивних заходів поліцейські лише з початку року взяли на облік майже 2,5 тисячі осіб, які є сімейними дебоширами, серед них кожна десята жінка та 4 неповнолітніх.

Під час навчань інспектор Управління превентивної діяльності Лідія Бойчук особливу увагу їх учасників звернула на підстави та необхідність застосування до порушників такого спеціального заходу, як терміновий заборонний припис. Хоч він і є порівняно новелою законодавства, у області винесо уже понад півсотні таких приписів.

Також до домашніх насильників поліцейські застосовують як метод впливу – анулювання дозволу на право зберігання і носіння зброї та боєприпасів, що логічно призводить до їх вилучення у встановленому законом порядку. Загалом 9 жителів Житомирщини поліцейські позбавили цього права за таких підстав.

Заступник начальника Управління превентивної діяльності ГУНП Микола Пархомчук, коментуючи ситуацію, розповів, що, окрім заходів попереджувального та адміністративного впливу, у 69 випадках поліцейські розпочали і кримінальні провадження. Так, розслідувано 51 факт систематичного вчинення домашнього насильства і нині 41 обвинувальний акт уже скеровано до суду.

Також відкрито 4 провадження за ст. 390-1 (Невиконання обмежувальних заходів, обмежувальних приписів або не проходження програми для кривдників) КК України, у  2 випадках обвинувачення уже розглядаються в суді.


Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0