Мер Житомира прокоментував лист перевізників, які збираються обмежити випуск автобусів, бо тариф на проїзд досі не підвищили

2019-11-29, 16:00
  +24     0


Шість перевізників, які обслуговують міські та приміські маршрути Житомира, 26 листопада направили лист меру Сергію Сухомлину з попередженням про обмеження випуску автобусів з 4 грудня 2019 року.

Перевізники заявляють, що суттєво оновили парк автобусів: з 2013 року купили близько 200 нових автобусів. Але впродовж останніх років «несуть значні матеріальні збитки», бо постійно збільшуються витрати на запчастини, паливно-мастильні матеріали, проведення ремонтів та податки. А діючий тариф у 5 грн, який був встановлений рішенням міськвиконкому від 24.11.2017 року, не відповідає собівартості перевезень.

«За плановими розрахунками тарифу середня вартість проїзду на міських автобусних маршрутах на сьогодні становить 7 грн 85 коп., а з 1 січня 2020 року становитиме близько 10-12 грн», - зазначають перевізники та просять привести діючий тариф до економічно обґрунтованого на позачерговому засіданні виконавчого комітету.

Нижче - лист перевізників, опублікований на сайті 1zt.ua
Мер Сергій Сухомлин 29 листопада прокоментував вимоги та погрози перевізників.

«Я вже неодноразово говорив, що ми будемо найближчим часом розглядати підвищення тарифів на проїзд в комунальному транспорті та в маршрутках приватних перевізників. Зараз йде підготовка нормативної документації і найближчим часом будемо розглядати це питання на засіданні виконавчого комітету. У понеділок чи вівторок (2 чи 3 грудня) я презентую повну інформацію по часу введення нового тарифу та по пільгах для житомирян», - повідомив Сергій Сухомлин.

Він також нагадав, що перевізники вже неодноразово погрожували обмежити випуск автобусів, але кожного разу вдавалося з ними домовлятися.

«Я можу сказати, що спроби припинити виїзд маршрутних автобусів вже були не один раз, і нам вдавалося знаходити спільну мову з перевізниками. Я думаю, що вони можуть зачекати ще якийсь час до моменту прийняття рішення», - сказав мер Житомира.

Сергій Сухомлин запевнив, що тариф для проїзду в маршрутках, який планують ухвалити, не відрізняється від тощо, що був оприлюднений в червні поточного року в проєкті рішення міськвиконкому: при оплаті готівкою – 7 грн; при оплаті в безготівковій формі (в тому числі «Карткою житомирянина») – 6 грн; у разі відсутності (несправності) валідатора – 3 грн.

Джерело Житомир.info


Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0