Лісівники розповіли, як вирощують новорічні дерева

2017-12-27, 10:30
  0     0

Про те як потрапляють ялинки на ялинкові базари, як вони повинні виглядати та як перевірити чи легально їх зрубали, повідомило Житомир.info.


Лісовий розсадник – саме у цьому місці народжуються сіянці новорічної сосни та ялини. Спершу, як саджанці пропишуться у лісі, лісівники їх доглядають, навіть допомагають набути хвойним красуням округлої форми. В той час, як сіянці досягають однорічного віку їх висаджують на плантаціях.«Щороку ми садимо плантацію 5 га новорічної сосни. До прикладу, ось це плантація 2011 року посадки, там далі плантація 2014 року посадки», - каже головний лісничий ДП «Радомишльське лісомисливське господарство» Святослав Самоплавський.

На плантації символ новорічних свят проходить дозрівання шість років, крепне у стовбурі та очікує свого майстра, який відбере та підготує до продажу. Майстер лісу пан Юрій розповідає: інколи доводиться годинами блукати по плантації в пошуках найліпшої.

«По вигляду, щоб була гарна, більш-менш пухнаста, що населенню підійде, то і обираємо. Дуже довго, можна обходити усю плантацію і тільки декілька ялинок знайти, які підходять. Ялинку зрубали і одразу зачіпували. Чіп у нас зі штрихкодом, по якому вже можна визначити звідки ялинка», - зазначає майстер лісу Юрій Корчовий.

Саме чіп є ознакою легальності хвойної красуні. Через те, що у ньому закодована інформація: де та коли вони зрубані. Для того, щоб унеможливити вирубку хвойних насаджень браконьєрами, лісівники їх посилено охороняють та інформують про штрафи.

«Ми всі займаємося охороною в передноворічний період, проводимо спільні рейди з поліцією. В передноворічний період збільшуються штрафи за новорічні ялинки і в середньому штраф виходить 400 - 490 грн», - підкреслює головний лісничий ДП «Радомишльське лісомисливське господарство» Святослав Самоплавський.

В підсумку, після усіх цих етапів хвойні відправляються на ялинкові базари. Покупці діляться за якими критеріями вони обирають зелену красуню.

«Споконвіків наші батьки прикрашали, так і ми. Пухнату таку, пухнастеньку», - каже Валентина Мельник.

Що ж до ціни на таких офіційних базарах, то вона помірна, - відзначають лісівники.

«До 1 м - 55 грн, до 1,5 м - 63 грн, до 2 м - 78 грн, до 2,5 м - 105 грн і найвища до 3 м - 178 грн. Порівняно з минулими роками на сьогоднішній день ми вже реалізували 4700 штук на суму 220 тис. грн», - розповідає інженер охорони лісу Ігор Кошубинський.

Фахівці нагадують: щоб ялинки та сосни не втратили свою красу опинившись у домівці, необхідно висадити дерево у ємність з піском та його підливати.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0